Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5319
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczennice „Żeroma” mistrzyniami Jeleniej Góry

Czwartek, 16 listopada 2017, 10:30
Aktualizacja: 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczennice „Żeroma” mistrzyniami Jeleniej Góry
Fot. Przemek Kaczałko
W hali przy ul. Złotniczej odbył się wczoraj (15.11) turniej miejski w ramach rywalizacji międzyszkolnej w siatkówce dziewcząt. Do imprezy organizowanej przez MOS zgłosiły się cztery drużyny, a najlepszą wystawił Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Z uwagi na niewielką liczbę drużyn wylosowano pary półfinałowe, których zwycięzcy awansowali rozegrali decydujące starcie o mistrzostwo Jeleniej Góry. W półfinałach Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pokonał Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, a „Żerom” po zaciętym pojedynku pokonał Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych 2:1. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z „Ekonoma” pewnie pokonały „Norwida” 2:0, a w wielkim finale „Żerom” pokonał po dwóch wyrównanych setach „Śniadeckiego” (25:22, 25:22). Zwycięski zespół awansował do turnieju strefy jeleniogórskiej (dawne województwo), z której zostanie wyłoniony zespół do finału dolnośląskiego.

W składzie zwycięskiej ekipy występowały: Hanna Aleksandrowicz, Karolina Borkowska,Julia Boska, Julia Chilewska, Joanna Czarnecka, Marta Jurewicz, Wiktoria Kowalska, Marcelina Machacz, Oliwia Czaprowska, Martyna Patron, Emilia Szmetarowicz, Weronika Wojtas, Nikola Żychowska.

Wyniki:
Półfinały:
ZSOiT – ZSO Nr 2 2:0
ZSO Nr 1 – ZSE-T 2:1
Mecz o 3. miejsce:
ZSE-T – ZSO Nr 2 2:0
Finał:
ZSO Nr 1 – ZSOiT 2:0

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group