Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11355
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczelnia doceniła sukces saneczkarzy

Środa, 23 grudnia 2020, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczelnia doceniła sukces saneczkarzy
Fot. Przemek Kaczałko
Klaudia Domaradzka i Wojciech Kowalewski to studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, którzy 13 grudnia 2020 r. osiągnęli historyczny sukces dla Polski. W zawodach Pucharu Świata w Oberhofie polska sztafeta po raz pierwszy w historii stanęła na podium. Dodatkowo, dwójka Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski wygrała eliminacje do PŚ (Puchar Narodów).

W konferencji prasowej oprócz władz uczelni i wyróżnionych sportowców - studentów KPSW, wziął udział trener jeleniogórzan - Przemysław Pochłód. Rektor uczelni przekazała sportowcom pamiątkowe dyplomy oraz bony o wartości po tysiąc złotych dla każdego.

To wielkie, historyczne wydarzenie. Nasi studenci są niezwykle zaangażowani w dyscyplinę sportu, którą uprawiają. Liczymy na to, że wkrótce będziemy mieli olimpijczyków - powiedziała dr n. med. Wioletta Palczewska, rektor KPSW.

Podczas zawodów w Oberhofie sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski zajęła trzecie miejsce, co jest największym osiągnięciem polskiego saneczkarstwa.

Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku - celowaliśmy w 5. lub 6. miejsce - wyznała Klaudia Domaradzka, studentka I roku KPSW na kierunku wychowanie fizyczne. - Każdy z nas lubi Oberhof - to przyjemny tor i nigdy nie mieliśmy tam większych problemów. Myślę, że to nam też pomogło - dodała saneczkarka z Jeleniej Góry. - Puchar Narodów nie jest naszą ulubioną formą, wolimy się zakwalifikować do Pucharu Świata bez eliminacji. Rok temu byliśmy niemal cały czas w najlepszej 12, więc nie musieliśmy się kwalifikować. Na początku obecnego sezonu przez koronawirusa zabrakło nas w Oberhofie - mówił Wojciech Chmielewski.

Dla saneczkarzy najważniejszą imprezą w tym roku będą Mistrzostwa Świata w Konigssee, które zaplanowano w dniach 29-31 stycznia 2021 roku. Wcześniej czekają ich zawody Pucharu Świata w Konigssee, Siguldzie (w tym Mistrzostwa Europy), Oberhofie oraz Igls. Zakończenie obecnego sezonu zaplanowano na początek lutego PŚ w Sankt Moritz.

Uczelnia nam pomaga poprzez nauczanie indywidualne i możemy się logować na zajęcia dzięki zdalnym zajęciom, gdy jesteśmy za granicą - powiedziała K. Domaradzka.

Sukcesy saneczkarzy sprawiły, że Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa przy współpracy z klubem MKS Karkonosze Sporty Zimowe planuje otworzyć Akademickie Centrum Sportu.

Na kierunku wychowanie fizyczne studiuje obecnie 8 studentów, którzy mają indywidualną organizację studiów - to sportowcy, w tym saneczkarze, których dzisiaj uhonorowaliśmy - powiedziała Monika Stanaszek, zastępca kierownika Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej KPSW. - Dolny Śląsk, w tym Karpacz - to mekka saneczkarstwa, więc postanowiliśmy stworzyć Akademickie Centrum Sportu, aby dobrze rokujący sportowcy mogli trenować na światowym poziomie, ale również kształcić się - dodała M. Stanaszek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
4
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1163
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group