Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6669
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ucz się strajkować

Poniedziałek, 28 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2007, 7:10
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Ucz się strajkować
Fot. Archiwum
Część nauczycieli może we wtorek nie przystąpić do pracy przez pierwsze dwie godziny lekcyjne.

Taka jest zapowiedź Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zapowiada na wtorek (29 maja) strajk ostrzegawczy w oświacie.
Pedagogom chodzi przede wszystkim o podwyżki, ale nie tylko. Jednym z żądań jest także zachowanie przywilejów, w tym uprawnień do wcześniejszej emerytury.

Jak podała poniedziałkowa Gazeta Wyborcza do strajku mogą przystąpić zarówno szkoły, jak i przedszkola. Protest nie oznacza jednak, że uczniowie mają wolne. W placówkach, które przystąpią do strajku, nie będzie zajęć, ale pedagodzy mają opiekować się młodzieżą. W szkołach, w których do strajku nikt nie przystąpi, zostaną wywieszone flagi.

Jeszcze nie wiadomo, które jeleniogórskie placówki oświaty we wtorek ogłoszą dwugodzinny strajk. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, protest – jeśli będzie – to w bardzo ograniczonej formie.
Wielu pedagogów bowiem strajku nie popiera, choć postulaty uważa za słuszne. Ci bardziej zdeterminowani są przekonani, że przez protest uda się przynajmniej częściowo bardziej nagłośnić problemy w oświacie.

O ewentualnym przystąpieniu poszczególnych placówek do strajku dyrekcje szkół i przedszkoli mają poinformować rodziców w poniedziałek.

<b> Szpital wciąż strajkuje </b>
To nie jedyny protest w placówkach publicznych. Przypomnijmy, że w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze trwa strajk lekarzy. Według zapowiedzi związkowców z Warszawy, po fiasku rozmów komitetu protestacyjnego z rządem, strajk w tym tygodniu ma przybrać zaostrzoną formę.
Dotychczas w szpitalu nie pracowała większość poradni. Odwołano także zaplanowane zabiegi, a lekarze interweniują tylko w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia.
Część medyków przebywa na urlopach na żądanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group