Piątek, 2 stycznia 2026, 11:29 Aktualizacja: 11:34 Autor: MDvR
Fot. archiwum - zdjęcie ilustracyjne
Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 41-latkowi podejrzanemu o ucieczkę przed pościgiem prowadzonym przez funkcjonariuszy policji, kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu substancji psychotropowej, paserstwo skradzionego pojazdu, posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej i środka odurzającego, a także nielegalne posiadanie broni i amunicji.
- 29 grudnia 2025 roku, w Bogatyni, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bogatyni postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobę poruszającą się samochodem osobowym marki Skoda Octavia. Kierowca nie reagował jednak na ich polecenia do zatrzymania się, kontynuując jazdę. Dlatego policjanci podjęli za nim pościg. Ścigany wjechał samochodem w pole, a następnie zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna porusza się skradzionym 25 grudnia 2025 roku, na terenie Czech, samochodem, znajduje się on w stanie po spożyciu substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, a przy sobie posiada ponad 30 gram tego narkotyku - wylicza Ewa Węglarowicz-Makowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej.
Ponadto w trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ujawniono i zabezpieczono ponad 230 gram metamfetaminy oraz około150 gram ziela konopi innych niż włókniste. Znaleziono także dwie sztuki broni gazowej i 50 sztuk naboi bocznego zapłonu.
Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sprawcy przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw zagrożonych karą do 15 lat pozbawienia wolności.
Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zgorzelcu, tamtejszy Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już wielokrotnie karany sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu, a występku paserstwa dopuścił się w warunkach recydywy.