Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6447
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uciążliwy remont ulicy Wyczółkowskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 czerwca 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
Fot. TEJO
W kolejną fazę robót wchodzi modernizacja sieci kanalizacyjnej pod ulicą Wyczółkowskiego. Niebawem zostanie wyłączony z użytkowania kolejny odcinek tego traktu. Autobusy MZK pojadą objazdem ulicą Morcinka, gdzie zostanie wprowadzony zakaz parkowania.

Obecnie trwa końcówka prac na pierwszym wydzielonym odcinku ulicy Wyczółkowskiego od ulicy Wolności do Wańkowicza. Tu prace miały się zakończyć jakiś czas temu, ale realizacje zadania utrudniała robotnikom deszczowa aura. W trakcie realizacji napotkano również na wiele przyłączy, których nie ma w inwentaryzacji.

– Trzeba je wykonać i nie można ich odłączyć, bo natychmiast zaczęłoby zalewać piwnice – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Na uciążliwości najbardziej narzekają kierowcy autobusów MZK, którzy mają problem z bezkolizyjnym skrętem z Wańkowicza na Wyczółkowskiego. Skrzyżowanie często jest zastawione przez inne pojazdy.

Za około 10 – 12 dni obecnie remontowany odcinek drogi zostanie otwarty, na miesiąc natomiast z ruchu wyłączony zostanie odcinek Wyczółkowskiego od ulicy Wańkowicza do Malczewskiego. Zmieni się więc organizacja ruchu. motoryzowani i autobusy będą mogli wjeżdżać od ulicy Wolności do ulicy Wańkowicza, i dalej ulicą Wańkowicza do Morcinka, do pętli. Autobusy będą tam musiały przejeżdżać przez wmurowane progi zwalniające, ale nie ma innej możliwości zorganizowania tego ruchu.

– Na całej długości ulicy Morcinka ustawiony zostanie znak bezwzględnego zakazu postoju. Obecnie ludzie podjeżdżają tam samochodami pod kościół i pozostawiają je wzdłuż ulicy na czas mszy. Na czas realizacji zadania wszystkie pozostawione auta na zakazie będą odholowywane i wywożone na policyjny parking – mówi Jerzy Bigus.

Trzeci etap remontu będzie realizowany tylko jedną stroną ulicy. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska Eko-Mel z Jeleniej Góry, które kwotą 474 tys. zł wygrało przetarg na realizacja tego zadania. Długość całej kanalizacji to około 940 metrów rur, ulicy przybędzie również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych. Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia. W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~lol 16-06-2010 9:07
jak nie ma remontu i zalewają ulewy ulice to jest płacz. jak remontują i są problemy z przejazdem to też jest płacz. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!
~ 16-06-2010 9:11
Panie Bigus , proszę sie przejechać na Wyczółkowskiego i zobaczyć jak te roboty są oznakowane.Dlaczego z ulicy Wolności nie ma znaków że jest slepa droga????Ludzie skręcają i muszą nawracać
~aaa 16-06-2010 11:30
– Na całej długości ulicy Morcinka ustawiony zostanie znak bezwzględnego zakazu postoju. Taki znak nie istnieje. W przewidywanej sytuacji powinien stać znak B 36 zakaz zatrzymywania
~xyz 16-06-2010 12:13
Jak jest remont to są i utrudnienia. Nie wszyscy muszą tam wjeżdżać samochodami - jest lato można się kawałek przejść.
~foxxyy 16-06-2010 12:21
mieszkam przy Wyczółkowskiego i ciesze się że w końcu coś jest robione, uciążliwości muszą być przy prowadzeniu takich prac, tego się nie ominie. Oznakowanie nie jest złe, a każdy kto mieszka w okolicy tez raczej wie, że ulica jest rozkopana, no chyba że jakiś ,,niedzielny,, kierowca się przytrafi. Ps. zapewnienie oznakowania należy do wykonawcy robót.
~do ~ 16-06-2010 12:46
wjeżdzając z ul. Wolnośc po prawej i jest znak(mało widoczny-ale jest) że wjazd ejst w slepą uliczkę:)
~do do 16-06-2010 15:15
na ulicy wolnosci nie ma znaku że na lewo lub prawo jest slepa droga, taki znak jest ale na ulicy wyczółkowskiego
~mieszkanieculicy 17-06-2010 0:19
\"W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz oświetlenie.\" Czyli kilka miesięcy będziemy jeździć po piachu i dziurach?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group