Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8913
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SOSNÓWKA: U seniorów jak w Betlejem

Wtorek, 22 grudnia 2009, 14:54
Aktualizacja: 14:55
Autor: Ania
SOSNÓWKA: U seniorów jak w Betlejem
Fot. Ania
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzynie gościli wczoraj w Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce. Dla jego pensjonariuszy przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Było to spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła wójt gminy Podgórzyn, Anna Latto. Dzięki jasełkom w Domu Pomocy Społecznej zapanował świąteczny nastrój. - Spotkania są dla nas bardzo ważne. Jest to jedyna rozrywka. Zawsze jesteśmy zadowoleni z odwiedzin – mówi Barbara Łazarewicz, mieszkanka DPS w Sosnówce.

Nie wszyscy seniorzy na święta wyjeżdżają do domów rodzinnych, dlatego też tym bardziej cieszą się, gdy pamiętają o nich inni. - Myślę, że tego typu spotkani są ważne zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców. Każdy potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym – mówi Anna Latto.

Do DPS w Sosnówce włodarze gminy przyjeżdżają także w ciągu roku. Dla mieszkańców są organizowane różnego rodzaju koncerty. Natomiast w czerwcu bieżącego roku, w placówce gościła Telewizja Czeska. Przygotowywała jeden z cyklów programu pod tytułem „Barwy Żywota”. Odcinek kręcony w naszym regionie, dotyczył współpracy Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce z Domem Seniora w Libercu.

Było to swego rodzaju podsumowanie kontaktów, które trwały kilka lat. – Dziennikarze z Czech byli zainteresowani, jaką formę działalności prowadzimy. Przedstawili to 19 września w swoim programie. Przysłali nam dodatkowo płytę DVD z nagraniem – mówi Leonard Żarski, dyrektor DPS w Sosnówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group