Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6163
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: U Neptuna nie ma fortuny – są śmieci

Wtorek, 15 lipca 2008, 7:57
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: U Neptuna nie ma fortuny – są śmieci
Fot. TEJO
Papiery, butelki i niedopałki papierosów – takie „skarby” wrzucają jeleniogórzanie do najpopularniejszej w mieście fontanny z posągiem króla mórz i oceanów. Czasami tylko trafią tam pieniądze.

Turyści wolą zostawiać monety w rzymskiej di Trevi, niż u stóp jeleniogórskiego Neptuna. – Czasem zdarzy się, że wrzucą kilka groszy, raz znalazłem pięć złotych – usłyszeliśmy od pana, który czyści wodotrysk.

Za to wydobywanie z dna sadzawki wodotrysku siatki pełnej śmieci to niemal codzienność. Jeleniogórzanie nie potrafią uszanować czystości tego miejsca położonego niemal pod oknem gabinetu prezydenta miasta i sali posiedzeń biura rady. Z kolei brudy nie przeszkadzają dzieciom, które w upalne dni wchodzą do fontanny, aby się ochłodzić.

I pomyśleć, że osadnicy, którzy przybyli do Jeleniej Góry w 1945 roku, zastali w fontannie nieskazitelną czystość i złote karasie. Do tamtych czasów trudno będzie nawiązać. Sugerujemy, że najbardziej cennym darem od gości i mieszkańców byłoby uszanowanie porządku nie tylko w tym miejscu, ale i na całym placu Ratuszowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group