Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14574
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U Młodych Duchem

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 7:06
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 15:09
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: U Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
„Wiosenna Joga Śmiechem”, „Muzyczny Dzień Kobiet”, „Chatki Karkonoskie”, Zdrojowy Czwartek z Filharmonią, Śpiewy w Kręgu oraz Klub Brydżowy – to marcowe spotkania, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Zapraszamy na kwietniowe imprezy z „Młodymi Duchem”. Wstęp na większość jest bezpłatna.

Wiosenna Joga Śmiechem rozbawiła członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, które poprzez oryginalne ćwiczenia śmiechem przygotowały się na nadejście wiosny. Spotkanie poprowadził Andrzej Kniaziuk z firmy Dietoteka – Jedz Na Zdrowie.

Muzyczny Dzień Kobiet upłynął klubowiczom na wspomnieniach z czasów PRL-u,również na podstawie prywatnych fotografii z Jeleniej Góry i okolic. Seniorzy wraz z młodzieżą wzięli udział w „Wielkiej Grze” opowiadając o ciekawostkach, które pamiętają z dawnych lat, nawiązując do współczesności. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, pysznego ciasta i oczywiście czerwonych goździków, które paniom wręczyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

Z kolei Krzysztof Tęcza, podróżnik opowiedział o historii tajemniczych Karkonoskich Chatek - w jakim celu były budowane i jakie obecnie pełnią funkcje. Seniorzy obejrzeli chatki na fotografiach prezentacji multimedialnej w zimowej scenerii.

Klubowicze wzięli również udział w Zdrojowym Czwartku z Filharmonią, podczas którego odbył się wspaniały koncert w wykonaniu znakomitych muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Standardy muzyki popularno-rozrywkowej” w wykonaniu zespołu Jelonka Bass Band, który odbył się w Zdrojowym Teatrze Animacji. Uczestnicy wysłuchali oryginalnych utworów m.in. Johanna Straussa, Richarda Hendersona, Leonarda Cohena, czy też Astor Piazolli.

Co tydzień, w czwartek, podczas „Śpiewów w Kręgu” z Agatą Szmigrodzką seniorzy śpiewają polskie piosenki patriotyczne i biesiadne oraz ćwiczą dykcję, przeponę i choreografię. Raz w tygodniu spotyka się równie Klub Brydżowy.

Kwietniowe spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- 3.04.2019 r. o godz.16.00 - „Woda Życia”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.
„Woda Życia – charakterystyka – parametry i czy jest dzisiaj dostępna? Na to pytanie odpowie Antoni Jarocki, naturoterapeuta - nauczyciel naturalnych metod utrzymania dobrego stanu zdrowia. Założyciel i wykładowca w Klubach Zdrowia - twórca indywidualnych programów suplementacji dla sportowców i menedżerów w oparciu o precyzyjną kwantową ocenę stanu zdrowia organizmu człowieka. Współtwórca urządzenia do wytwarzania Wody Życia o niezwykłej czystości i absolutnie optymalnych dla organizmu człowieka parametrach. Twórca unikatowej koncepcji regeneracji organizmu człowieka.

- 10.04.2019 r. godz. 16.00 - Rewitalizacja organizmu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. O „Autorskim Programie Rewitalizacji-Odmłodzenia ludzkiego organizmu” opowie Antoni Jarocki. Naturoterapeuta - nauczyciel naturalnych metod utrzymania dobrego stanu zdrowia. Założyciel i wykładowca w Klubach Zdrowia - twórca indywidualnych programów suplementacji dla sportowców i menedżerów w oparciu o precyzyjną kwantową ocenę stanu zdrowia organizmu człowieka. Współtwórca urządzenia do wytwarzania Wody Życia o niezwykłej czystości i absolutnie optymalnych dla organizmu człowieka parametrach. Twórca unikatowej koncepcji regeneracji organizmu człowieka.

- 25.04.2019 r. godz. 19.00 – Teatr Norwida spektakl „Co widział kamerdyner” w reż. Marka Siudyma. Bilet kosztuje 10 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej). (Teatr Norwida ul. Krótka 3). Klubowicze obejrzą doskonałą komedię w reżyserii Marka Siudyma „Co widział kamerdyner”. Polska prapremiera, sprzed 40 lat, farsy Joego Ortona „Co widział kamerdyner” w warszawskim Teatrze Kwadrat – w reżyserii Edwarda Dziewońskiego, ze scenografią Jerzego Rudzkiego – przeszła do legendy jako jedno z najzabawniejszych przedstawień wielu ostatnich dziesięcioleci.

- 4, 11, 25. 04.2019 r. godz. 10.30 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, które wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Spotkania mają miejsce raz w tygodniu (w czwartki) w siedzibie Przystani Twórczej. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne.
- Raz w tygodniu (w czwartki lub piątki o godz. 16.00) spotyka się również Klub Brydżowy.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze (ul. Cieplicka 74 Jelenia Góra) pod nr tel. 75-71-22-892.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
824
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group