Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7411
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tytoniowy gang rozbity

Czwartek, 28 stycznia 2021, 12:20
Autor: KAS
Region: Tytoniowy gang rozbity
Fot. Użyczone/KAS
Kompletną linię produkcyjną, 400 tys. szt. papierosów i komponenty do ich wytwarzania, w tym m.in. 1,3 tony tytoniu, zabezpieczyły Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). Zatrzymano 8 osób z zorganizowanej grupy przestępczej.

Dolnośląska i mazowiecka KAS oraz CBŚP Zarząd w Warszawie zlikwidowały w powiecie wrocławskim fabrykę papierosów i zatrzymały 5 obywateli Ukrainy. W chwili wejścia do fabryki, zatrzymani zajmowali się produkcją papierosów. Podczas kolejnych działań w powiecie oławskim wykryto magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o udział w nielegalnym procederze.

W trakcie obu akcji zabezpieczono specjalistyczną maszynę produkcyjną, blisko 400 tys. gotowych papierosów oraz komponenty do ich produkcji, w tym m.in. 1,3 tony tytoniu, kartony z filtrami, owijki, bibuły i okleiny filtra z podrobionym znakiem towarowym znanego koncernu tytoniowego. Maszyna mogła wyprodukować nawet 1 mln papierosów dziennie.

Produkcja odbywała się w pomieszczeniach na dwóch kondygnacjach. Na hali magazynowej znajdowała się maszyna do produkcji papierosów, do której dostęp możliwy był jedynie przez ukrytą windę.

Wartość zabezpieczonej linii produkcyjnej, papierosów, tytoniu i komponentów do ich wytwarzania, została oszacowana na ok. 2 mln zł. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 3 mln zł.

Zarzuty karne skarbowe oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej postawiono kolejnym 2 osobom. Decyzją sądu, wszystkie zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy i role poszczególnych podejrzanych w wykrytym procederze. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
29%
Cieszy
13
38%
Hahaha
2
6%
Nudzi
3
9%
Smuci
1
3%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
912
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group