Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3117
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tylko Wrocław lepszy od nas

Czwartek, 11 lutego 2010, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tylko Wrocław lepszy od nas
Fot. Angela
Jelenia Góra z kwotą ponad 77 mln zł przyznaną na siedem projektów zajęła drugie miejscu w rankingu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach pozyskiwania pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wyprzedził ją tylko Wrocław, który z unijnych pieniędzy pozyskał z programu niemal 106 mln zł.

W siódemce projektów pozytywnie ocenionych i dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego znalazły się: modernizacja zespołu szkół i placówek specjalnych przy ulicy Kruszwickiej, modernizacja szkolnictwa zawodowego w Jeleniej Górze czyli bursy przy ulicy Kilińskiego oraz internatu przy „Mechaniku”, rewitalizacja parku Zdrojowego, renowacja zespołu pocysterskiego w Cieplicach, budowa ścieżek rowerowych na Zabobrzu wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja, monitoring miasta oraz obwodnica południowa dla Jeleniej Góry.

– W układzie 169 gmin województwa dolnośląskiego, Jelenia Góra plasuje się na II miejscu z kwotą 77 mln 134 tys. zł – mówił dziś na konferencji prasowej Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry. – Jedyną gminą, która nas wyprzedza jest Wrocław, który ma o około 28 mln zł więcej dofinansowania od Jeleniej Góry. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w liczbie ludności pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą, w przeliczeniu na jednego mieszkańca kwota dofinansowania pozyskanego do końca stycznia wynosi 907 zł a we Wrocławiu jedynie 167 zł, czyli pięć i pół razu mniej. Do rankingu nie został natomiast wliczone projekty, które obecnie są w ocenie merytorycznej i formalnej.

– W całym kompleksie trzynastu projektów, które ujęte są w Lokalnym Programie Rewitalizacji, część z nich w tej chwili poddawane jest ocenie merytorycznej, a kwota ich dofinansowania sięgnie 20 mln zł. Łączna wartość projektów w ramach RPO przekroczy więc co najmniej 40 mln zł – mówił Marek Obrębalski.

Wśród oczekujących na decyzje są m.in. przebudowa ulicy Karola Miarki, Termy Cieplickie czy przebudowa kanału Młynówka. Wiceszef miasta Jerzy Lenard dodał, że do tych dotacji dochodzą jeszcze pieniądze pozyskane przez inne jednostki, jak np. 120 mln zł przyznane Wodnikowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group