Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6892
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tylko chore drzewa pod topór

Piątek, 21 listopada 2008, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jelenia Góra.
JELENIA GÓRA: Tylko chore drzewa pod topór
Fot. UM
Po naszej wczorajszej publikacji dotyczącej wycinki drzew na Wzgórzu Kościuszki, swoje stanowisko przesłał wydział ochrony środowiska jeleniogórskiego urzędu miejskiego.

W odpowiedzi na artykuł pt. „Wycinają zdrowe drzewa”, który ukazał się na portalu internetowym „Jelonka” w dniu 20.11.2008 r., Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jelenia Góra wyjaśnia:

Drzewa opisane w artykule, znajdujące się na terenie Parku Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze, zostały przeznaczone do usunięcia na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Jelenia Góra nr 188/08 z dnia 02.09.2008 r. Zakwalifikowanie 21 szt. drzew do usunięcia odbyło się z zachowaniem całej wymaganej procedury, łącznie z oceną drzew przez specjalistów Wydziału. Wnioskodawcą i wykonawcą decyzji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

Przedmiotowe drzewa zupełnie uschły, lub były usychające – co stwarzało zagrożenie dla użytkowników Parku. Zakwalifikowanie drzew do usunięcia nie budziło więc żadnych wątpliwości. Krytyczny stan drzew w czasie, gdy były oceniane, poświadczają załączone do tekstu przykładowe fotografie.

Sugestie, jakoby celowo wycinano w Parku zdrowe drzewa przy okazji usuwania chorych, są niezgodne ze stanem faktycznym.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze dokładają wszelkich starań, aby wycinane chore drzewa były regularnie zastępowane nowymi, wartościowymi nasadzeniami.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group