Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9257
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 13 stycznia 2008, 15:46
Aktualizacja: 15:49
Autor: RED
Fot. ...
W najnowszym, 66. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.

Zabójcza broń
Dwa granaty znaleziono w jednym z mieszkań na ulicy Poznańskiej. – Gdyby doszło do wybuchu, zginęłyby dziesiątki ludzi – mówią policjanci. – W wielu domach miasta jest broń, często nielegalna – alarmuje Szymon Dadaczyński, prezes koła Ligi Obrony Kraju w Jeleniej Górze. Czy mamy się bać?

Bunt w szpitalu
Związki zawodowe żądają odwołania dyrektora szpitala Macieja Biardzkiego! A wszystko to w momencie, kiedy dyrektor zaproponował załodze 15–procentowe podwyżki.

Skrzydlate koła ikarusa
Co ma w sobie zwykła maszyna, że wzbudza u ludzi emocje? Trzęsący się i sprawiający wrażenie, że się rozsypie autobus rozkochał w sobie setki miłośników komunikacji miejskiej. Kiedy rozeszła się wieść, że zostanie pocięty na żyletki, popłynęły łzy nostalgii, a entuzjaści postanowili zgotować mu pożegnalną jazdę. Pogrzeb okazał się przedwczesny.

Biznes na poboczu
Były radny i syn innego radnego Szklarskiej Poręby przez lata za niewielkie pieniądze dzierżawili od miasta dochodowy parking przy ul. Turystycznej. Nowe władze wypowiedziały im umowę i same zaczęły kasować parkujących. W ciągu miesiąca zyskały... 60 tysięcy złotych do budżetu!

Niepewny ratunek
Na dwóch najważniejszych kompleksach narciarskich w Karkonoszach może zabraknąć ratowników GOPR. Czy narciarze w tym sezonie pozostaną bez opieki?

Prezydenci do spowiedzi
Czy poprzednie władze blokowały powstanie dużego sklepu u zbiegu ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej? Ile miasto straciło na tym podatków? To ustala policja. Przesłuchiwani są w tej sprawie byli prezydenci: Józef Kusiak i Zofia Czernow.

Sezon na żebry
W brudnej dłoni trzyma ścięta butelkę na drobne pieniądze. Drugą łapie ludzi za łydki i pokazuje na dziecko, które ma wzbudzić litość. Ale ubogo nie wygląda: niezłej jakości kurtka skórzana, a w kieszeni – telefon komórkowy. Oszust, czy żebrak?

Pomocna dłoń z magistratu
Starsze lub schorowane osoby nie będą musiały osobiście przychodzić do urzędu, by wymienić dowód osobisty.

Złe bakterie do kosza
Kiedy w ubiegłym roku dzień po Wielkanocy rodzice Patryka dowiedzieli się, że ich syn ma ostrą białaczkę nimfoblastyczną z hiperleukocytozą ich życie nagle zatrzymało się w miejscu. Zbierają każdy grosz, by pomóc chłopcu.

Za młodzi na pomoc
17–letni Dominik trafił do szpitala z urazem kolana. Nie został jednak przyjęty, ponieważ jest niepełnoletni. Czy dziecko, które jest już prawie dorosłe, musi czekać aż rodzice wrócą z pracy?

Sportowcy na piątkę
Rusza nowy plebiscyt sportowy: wybieramy piątkę najpopularniejszych sportowców Kotliny Jeleniogórskiej. Zobacz i zagłosuj!

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– miasto z lotu ptaka
– Trzeci wymiar Jelonki
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~TaGx 13-01-2008 16:09
TO byly granaty ćwiczebne!! dajcie juz spokoj...
~obserwator-terminator 13-01-2008 16:27
atrykuł jest o broni a nie ogranatach zaczepnych - jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj cwieczebny nerwusie :)
~NPP 13-01-2008 18:06
Na zdj. widać pneumatyczny pistolet sportowy (chyba polskiej prod.) TAU , druga broń to chyba margolin .
~fan Klimka 13-01-2008 20:54
Z tą stratą dla miasta to chyba żart? Pewnie znowu biznesmen z Berlina (brat byłego radnego) Tolek B. i jego kolega redaktor Jasiu C. płaczą, że nie zarobili wcześniej na Castoramie? A ile miasto straciło na Focus Parku, na Aqua Parku i setkach innych niedoszłych inwestycji? Pic na wodę fotomontaż - to są straty niewymierne. Nie broniąc Kusiaka i Zośki ;-)
~wrst 13-01-2008 21:28
tam gdzie b.duże pieniądze (sklep przy Grunwaldzkiej,) wszystkie chwyty dozwolone - czepianie się Czernow i Kusiaka to pogrożenie paluszkiem obecnym włodarzom, żeby nie pilnowali interesów gminy tylko prędko dawali decyzję; ciekawe czy prokuratorzy potrafią dociec ile mln. zł zarobiła by gmina gdyby sprzedaż gruntów miała miejsce po uchwaleniu planu
~Anna 13-01-2008 21:36
Śledzę z uwagą portal praktycznie od początku istnienia (właściwie z braku alternatywy) i wydaje mi się, iż na początku istnienia portal był zdecydowanie bardziej obiektywny, a także poziom merytoryczny artykułów był nieco (powtarzam nieco, bo jakoś szczególnie również nie spadliście) wyższy. Piszecie o sprawach absorbujących zwykłych mieszkańców, więc prostym językiem, jednak patrząc od srony stylistycznej momentami język jest po prostu drobnomieszczański i odnoszę wrażenie, że mieszkam w jakiejś wiosce, tudzież w porywach ew. gminie. A przecież Jelenia Góra, bądź co bądź jest prawie 100-tys. miastem (licząc okoliczne wioski)... Chyba stać nas na więcej. A co do felietonów - są zbyt pesymistyczne. Myślę, że dodając nieco więcej informacji choćby o kulturze, znacznie zwiększylibyście poziom portalu, jak i gazety.
~fan Klimka 13-01-2008 23:42
a gdzie mój komentarz?
~fan Klimka 14-01-2008 9:34
pisałem, żebyście się ustosunkowali, czy stratę miał bustowski (artykuł pisany z inspiracji cwena), czy miasto z braku castoramy, fukus parku i aquqparku. kto i jak wyliczy straty? z prystroma przerzucacie się na kusiaka i zośkę? za brak pałacu kultury są jeszcze większe straty...
~benioj 16-01-2008 16:27
JA TEN ARTYKUŁ -"ZABÓJCZA BROŃ" ZATYTUŁOWAŁ BYM -"KABARET Z BRONIĄ NA POZNAŃSKIEJ" BO RZECZĄ CO NAJMNIEJ ŚMIESZNĄ JEST, ŻE FUNKCJONARIUSZE POLICI, KTÓRZY PRZYBYLI NA MIEJSCE JAKO PIERWSI NIE POTRAFILI ROZRÓŻNIĆ GRANATU BOJOWEGO OD ĆWICZEBNEGO -O CZYM ŚWIADCZĄ BIAŁE PASKI NA tzw. ZAWLECZKACH- HUMORYSTYCZNIE PISZĄC -MOŻE ZABRAKŁO WŚRÓD NICH TEGO TRZECIEGO =PO SZKOLE. I POMYŚLCIE PAŃSTWO, KTO ZA ICH NIEKOMPETENCJĘ ZAPŁACI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group