Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7185
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 13 stycznia 2008, 15:46
Aktualizacja: 15:49
Autor: RED
Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. ...
W najnowszym, 66. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.

Zabójcza broń
Dwa granaty znaleziono w jednym z mieszkań na ulicy Poznańskiej. – Gdyby doszło do wybuchu, zginęłyby dziesiątki ludzi – mówią policjanci. – W wielu domach miasta jest broń, często nielegalna – alarmuje Szymon Dadaczyński, prezes koła Ligi Obrony Kraju w Jeleniej Górze. Czy mamy się bać?

Bunt w szpitalu
Związki zawodowe żądają odwołania dyrektora szpitala Macieja Biardzkiego! A wszystko to w momencie, kiedy dyrektor zaproponował załodze 15–procentowe podwyżki.

Skrzydlate koła ikarusa
Co ma w sobie zwykła maszyna, że wzbudza u ludzi emocje? Trzęsący się i sprawiający wrażenie, że się rozsypie autobus rozkochał w sobie setki miłośników komunikacji miejskiej. Kiedy rozeszła się wieść, że zostanie pocięty na żyletki, popłynęły łzy nostalgii, a entuzjaści postanowili zgotować mu pożegnalną jazdę. Pogrzeb okazał się przedwczesny.

Biznes na poboczu
Były radny i syn innego radnego Szklarskiej Poręby przez lata za niewielkie pieniądze dzierżawili od miasta dochodowy parking przy ul. Turystycznej. Nowe władze wypowiedziały im umowę i same zaczęły kasować parkujących. W ciągu miesiąca zyskały... 60 tysięcy złotych do budżetu!

Niepewny ratunek
Na dwóch najważniejszych kompleksach narciarskich w Karkonoszach może zabraknąć ratowników GOPR. Czy narciarze w tym sezonie pozostaną bez opieki?

Prezydenci do spowiedzi
Czy poprzednie władze blokowały powstanie dużego sklepu u zbiegu ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej? Ile miasto straciło na tym podatków? To ustala policja. Przesłuchiwani są w tej sprawie byli prezydenci: Józef Kusiak i Zofia Czernow.

Sezon na żebry
W brudnej dłoni trzyma ścięta butelkę na drobne pieniądze. Drugą łapie ludzi za łydki i pokazuje na dziecko, które ma wzbudzić litość. Ale ubogo nie wygląda: niezłej jakości kurtka skórzana, a w kieszeni – telefon komórkowy. Oszust, czy żebrak?

Pomocna dłoń z magistratu
Starsze lub schorowane osoby nie będą musiały osobiście przychodzić do urzędu, by wymienić dowód osobisty.

Złe bakterie do kosza
Kiedy w ubiegłym roku dzień po Wielkanocy rodzice Patryka dowiedzieli się, że ich syn ma ostrą białaczkę nimfoblastyczną z hiperleukocytozą ich życie nagle zatrzymało się w miejscu. Zbierają każdy grosz, by pomóc chłopcu.

Za młodzi na pomoc
17–letni Dominik trafił do szpitala z urazem kolana. Nie został jednak przyjęty, ponieważ jest niepełnoletni. Czy dziecko, które jest już prawie dorosłe, musi czekać aż rodzice wrócą z pracy?

Sportowcy na piątkę
Rusza nowy plebiscyt sportowy: wybieramy piątkę najpopularniejszych sportowców Kotliny Jeleniogórskiej. Zobacz i zagłosuj!

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– miasto z lotu ptaka
– Trzeci wymiar Jelonki
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group