Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7428
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 lutego 2014, 7:43
Aktualizacja: 8:42
Autor: 112
Ministerstwo Sprawiedliwości , Prokuratura Generalna oraz Komenda Główna Policji w dniach od 24 lutego do 1 marca organizują na terenie całej Polski „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, którego zasadniczym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstw. W tym roku dyżury pełnione będą w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 24 lutego br. do 1 marca w godzinach od 10.00 do 15.00 dyżury w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze pełnić będą codziennie: prokurator, policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze, Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Jeleniej Górze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze, Stowarzyszenia Pomocy Akson we Wrocławiu.

Dyżury te mają charakter interdyscyplinarny i mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group