Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4606
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twórcze warsztaty z pokazem mody

Wtorek, 27 lutego 2018, 10:41
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2018, 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Twórcze warsztaty z pokazem mody
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach projektu "Moja Mała Ojczyzna" uczniowie jeleniogórskich szkół mają okazję zgłębić wiedzę na temat naszego regionu. W poniedziałek (26.02) młodzież gościła w Muzeum Karkonoskim, gdzie poznała historię jeleniogórskiego woalu oraz uczestniczyła w warsztatach, których końcowym efektem był pokaz mody.

Młodzież z jeleniogórskich szkół została zaproszona na prelekcję i warsztaty pt. "Od ziarenka do materiału - historia jeleniogórskiego woalu” w ramach projektu „Moja Mała Ojczyna. Sudety Zachodnie”, dofinansowanego z budżetu miasta. - Projekt funkcjonuje od 2009 roku i uczestniczy w nim 16 szkół jeleniogórskich. - Co roku robimy około dziesięciu imprez - powiedziała Kazimiera Katarzyna Pitera, koordynatorka projektu.

Prelekcja poszerzyła zakres wiedzy uczestników na temat woalu na ziemiach jeleniogórskich. - To bardzo wyjątkowa i ważna historia dla Jeleniej Góry i całej kotliny. Dzięki handlowi lnianymi materiałami półprzeźroczystymi zwanymi właśnie woalami, powstało bogactwo kupców jeleniogórskich – podkreśliła Olga Orlińska-Szczyżowska z Muzeum Karkonoskiego, która jako przykład podała Kościół Łaski, który jest świadectwem bogactwa naszych kupców.

W części warsztatowej uczniowie w składach 3-osobowych mieli za zadanie stworzenie kreacji z materiałów pochodzących z recyklingu. Tym samym młodzież miała okazję wykazać się inwencją twórczą, co przysporzyło zarówno mnóstwo zabawnych sytuacji, jak i pobudzało kreatywność.

- W tym projekcie biorę udział już trzeci rok. Dzięki mojej pani od rosyjskiego zwiedziłam nasz region i odkryłam wiele ciekawych rzeczy – powiedziała Ania Jarosz z technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. - W projekcie jestem już od czasu gimnazjum. Przy okazji każdego wyjścia zwiedzamy inne miejsca, zobaczyłam wiele miejsc, których wcześniej nie zwiedzałam – dodała Sonia z trzeciej klasy technikum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej. Po wykonaniu kreacji, uczniowie prezentowali efekt końcowy podczas pokazu „mody z odzysku”.

W kolejnym spotkaniu w ramach projektu, młodzież będzie w Muzeum Karkonoskim zgłębiać swoją wiedzę na temat szkła, a następnie uczniowie zawitają do Huty Julia, gdzie poza zwiedzaniem będą mogli osobiście wygrawerować sobie szklankę i wisiorek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
77
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group