Zalogowanych: 26

Polska: Twardy outsider

Sobota, 31 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 kwietnia 2007, 11:18
W XXIV kolejce II ligi koszykarze II ligi koszykarze MKS Sudety Jelenia Góra pokonali w meczu wyjazdowym Polonię Leszno 78:74.

Zespół z Leszna jest jednym z outsiderów II ligi i praktycznie już od kilku kolejek wiadomo że po sezonie zazna goryczy degradacji do niższej klasy rozgrywkowej. Mimo to jeleniogórzanie sporo się musieli napracować aby pokonać ambitnie grających koszykarzy Polonii. Najlepszym zawodnikiem Sudetów był Krzysztof Samiec, po raz kolejny potwierdzający że jest prawdziwym liderem zespołu. Kapitan naszego zespołu zdobył 36 punktów, w tym trafiając aż osiem razy za trzy punkty.

Mecz ustawiła wysoko wygrana przez Sudety pierwsza odsłona 28:17. Na początku II kwarty przewaga jeleniogórzan wzrosła do 14 oczek. W tym momencie parkiet musiał opuścić z drobnym urazem do tej pory znakomicie spisujący się w obronie i w ataku Tomasz Wilas. W grę całego zespołu wkradł się chaos, co skrzętnie wykorzystali gracze Polonii i do przerwy przegrywali jedynie 36:38. Po zmianie stron Sudety kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, stale utrzymując kilkupunktową przewagę. W końcówce zryw gospodarzy pozwolił im zniwelować straty jedynie do dwóch oczek 76:74. Przysłowiową kropkę nad i postawił jednak w tym momencie Łukasz Niesobski celnie egzekwując dwa rzuty wolne i nasz zespół mógł się cieszyć z wygranej 78:74.

<b>Polonia Leszno – KS Sudety 74:78 (17:28, 21:12, 21:21, 15:17)</b>
<b>KS Sudety:</b> Samiec 36, Wilas 19, Wilusz 10, Miłoń 5, Kiciński 4, Matczak 2, Niesobski 2, Olszewski.

<b>Wyniki innych meczy:</b>
<b>AZS S.</b>-Śląsk II 102:65, <b>AZS P.</b>-Pogoń R.67:37, <b>Doral</b>-Stal II 101:66, Olimpia–Rawia mecz odbędzie się w niedziele Zabrze-Pogoń P. – mecz odbędzie się w czwartek