Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11245
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: TV Dami ws. finansowania mediów

Piątek, 6 kwietnia 2018, 14:14
Aktualizacja: 21:33
Autor: TV Dami
W związku z publikacją na portalu jelonka.com (5 kwietnia br.) artykułu pt.” L. Wrotniewski sprawdza finansowanie mediów” Agencja Reklamy i Promocji „DAMI” sp. z o.o. pragnie sprostować nierzetelne informacje, które dotyczyły współpracy naszej TV z Urzędem Miasta Jelenia Góra.

Jako jedyna w mieście koncesjonowana telewizja nadająca swój program lokalny na terenie Jeleniej Góry, Gryfowa, Lubania, Leśnej oraz w telewizji Łużyce, posiadająca wysokie, potwierdzone badania oglądalności informujemy, że za wykonanie setki materiałów newsowych, reportaży dotyczących celów polityki informacyjnej Miasta Jelenia Góra oraz promocji wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych otrzymaliśmy kwotę w wysokości 94 396,32 zł netto.

Według naszej oceny redaktor Kaczałko niedbale przygotował swój materiał, opierając się jedynie na odpowiedzi Biura Prezydenta Miasta dotyczącej interpelacji Radnego Wrotniewskiego (interpelacja z dnia 26.02.2018 r BRM.0003.18.2018).Kwota 56 580,00 zł brutto czyli 46 000,00 zł netto została przeznaczona na działania promocyjne dla projektu „Obwodnica południowa Jeleniej Góry – etap II” współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na okres 3 lat, w wyniku przeprowadzonego ogólnopolskiego przetargu (przetarg na kampanię dotyczącą inwestycji umieszczony został w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Jelenia Góra).Realizacja projektu obejmuje promocję w mediach lokalnych i regionalnych, wykonanie tablic informacyjnych.

Zarzuty Pana L. Wrotniewskiego dotyczące zbędnych wydatków na ekologię i segregację śmieci są insynuacją i wynajdowaniem taniego „poklasku”. Pragniemy przypomnieć, że jest to ustawowy obowiązek gminy. Kwota w wysokości 20 000,00 zł netto przeznaczona została na organizację festynu ekologicznego, gdzie bawiło się i edukowało kilka tysięcy ludzi.

Naszym zdaniem Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski prowadząc kampanię wyborczą swojej osoby, celowo atakuje naszą Telewizję sugerując jej jedynie komercyjny charakter. Chcielibyśmy przypomnieć przy tej okazji, że wielokrotnie nasi dziennikarze informowali telewidzów o działaniach poszczególnych Radnych czy relacjonowali w sposób rzetelny obrady Sesji Rady Miejskiej.

Uważamy również, że zabranie 200 tysięcy złotych z działań promocyjnych Miasta Jeleniej Góry i przekazanie ich na remont pomieszczeń Młodzieżowego Domu Kultury jest kroplą w morzu potrzeb dla tej instytucji. Jak Pan Przewodniczący doskonale wie budynek przy ulicy Skłodowskiej- Curie wymaga wielomilionowych nakładów-zatem czy rzekoma troska o stan tych pomieszczeń nie jest działaniem pod tak zwaną publiczkę?

Kierując się nadrzędną zasadą obiektywności i rzetelności zapraszamy Pana Przewodniczącego do naszego studia celem zaprezentowania swojej osoby mieszkańcom Jeleniej Góry. W naszej audycji telewizyjnej będzie Pan mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami w przeciągu dwóch kadencji, czy też zdać szczegółową relację dotyczącą wypłaconych diet i zrealizowanych obietnic wyborczych, z którymi startował Pan do kampanii samorządowej w roku 2014.
Telewizja Dami Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
828
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group