Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 14316
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Turyści na zamkniętym szlaku w Karkonoszach

Poniedziałek, 20 marca 2023, 6:27
Autor: WAC
Karkonosze: Turyści na zamkniętym szlaku w Karkonoszach
Fot. Zbigniew Kulik
Pogoda, która panowała w ostatni weekend w Karkonoszach sprawiła, że wiele osób ruszyło na górskie wędrówki. Niestety nie wszyscy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa oraz wprowadzonymi zakazami obowiązującymi na szlakach.

Jak widać na załączonym zdjęciu - nie brakowało turystów, którzy mimo zamknięcia w związku z zagrożeniem lawinowym zdecydowali się na wędrówkę Drogą Jubileuszową na Śnieżkę. Wielu z nich towarzyszyły dzieci.

Przypomnijmy. Obecnie w Karkonoszach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie lawinowe występuje w żlebach kotłów polodowcowych, niszach terenowych oraz na stromych stokach powyżej górnej granicy lasu. W ciągu dnia występują dodatnie temperatury a nocą ujemne, ma to wpływ na stabilizację pokrywy śniegu. Nad ranem śnieg jest twardy, zmrożony lecz w skutek działania promieni słonecznych w ciągu dnia, pokrywa staje się miękka i plastyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
4%
Cieszy
4
5%
Hahaha
3
4%
Nudzi
3
4%
Smuci
16
20%
Złości
50
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
1055
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak będzie wyglądać rozbudowa autostrady A4?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Aktualności
Działka po Juventurze na sprzedaż
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Szczeliniec Wielki z Jeleniej Góry
 
Pieniądze
Jeleniogórski Uphotel doceniony
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group