Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Turów pokonany po dogrywce

Środa, 21 listopada 2018, 22:18
Aktualizacja: 22:29
Juniorzy Sudetów II Jelenia Góra rozegrali dzisiaj (21.11) niezwykle emocjonujący mecz przeciwko ekipie Turowa Zgorzelec. W zaległym spotkaniu 1. kolejki Ligi Dolnośląskiej podopieczni Leszka Oleksego po dogrywce 114:102.

Oba zespoły nie mogą zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. Przed środowym spotkaniem jeleniogórzanie wygrali zaledwie jeden mecz, a ekipa ze Zgorzelca - dwa. Od pierwszych minut trwała wyrównana walka, z minimalną przewagą gości. Od stanu 11:15 w 5. minucie Sudety poprawiły skuteczność i tuż przed końcem pierwszej odsłony prowadziły 20:17, ale ta część gry zakończyła się wynikiem 20:19. W drugiej kwarcie ekipa Leszka Oleksego nadal utrzymywała prowadzenie (33:26, 38:29), jednak od stanu 43:36 przyjezdni - a przede wszystkim Sebastian Wielgus - doskoczyli do rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 45:44.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka, z minimalną przewagą gości. Po 30 minutach na tablicy wyników było 65:68. Gdy w decydującej kwarcie Turów odskoczył na 71:77, wydawało się, że ciężko będzie o drugie zwycięstwo Sudetów, jednak Oskar Walaszek pokazał, że potrafi wziąć odpowiedzialność za wynik na własne barki. Dzięki jego postawie jeleniogórzanie w końcówce czwartej kwarty objęli prowadzenie 92:91, jednak w kolejnej akcji dwa rzuty osobiste miał snajper Turowa - Wielgus. Jak się okazało, wykorzystał tylko jeden rzut, a Sudety miały kilkanaście sekund na ostatnią akcję. Atak nie przyniósł pożądanego skutku i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie Walaszek i Pawłowski szybko zaznaczyli przewagę gospodarzy, w 43. minucie było już 100:92, a chwilę później 105:97 i wydawało się, że to koniec emocji w tym spotkaniu. Wielgus i Brzoza poderwali jednak swój zespół do walki i po niespełna minucie było jedynie 105:101, ale miejscowi wytrzymali wojnę nerwów i w końcówce pozbawili rywali złudzeń zwyciężając 114:102.

W następnej kolejce (25.11) obie ekipy rozegrają rewanż w Zgorzelcu. W tabeli ligi juniorów Sudety II wskoczyły na 8. miejsce, a Turów spadł na przedostatnie - 9. miejsce. Z kolei pierwszy zespół juniorów Sudetów z dorobkiem 4 zwycięstw i 5 porażek zajmuje 5. miejsce.

KS Sudety Jelenia Góra - KS Turów Zgorzelec 114:102 (20:19, 25:25, 20:24, 27:24, d. 22:10)
Sudety: Walaszek 36, Pawłowski 34, Bęc 17, Pietryk 12, Tymiński 11, Jasiński 4, Gawlik, Kuban, G. Olejniczak, T. Olejniczak, Oziemski.
Turów: Wielgus 38, Lewandowski 27, Brzoza 21, Kowalski 6, Morawski 6, Zubrzycki.