Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7309
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Turniej e–sportowy

Niedziela, 3 lutego 2019, 9:12
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2019, 6:04
Autor: WAC
Piechowice: Turniej e–sportowy
Fot. WAC
Zespół o wdzięcznej nazwie Monotlenek Diwodoru w składzie: Adrian Gromyko, Michał Pabian, Tomasz Uroda, Przemek Moskalik, Kornel Owsiejewicz zwyciężył w rozegranym w Piechowicach turnieju e–sportowym.

Turnieje odbywają się tradycyjnie w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Piechowicach już od sześciu lat. Tym razem przez cztery dni, w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych rywalizowało, rozgrywając pojedynki w grze Counter Strike Global Offencive, szesnaście pięcioosobowych drużyn. Grali na profesjonalnym sprzęcie, na co dzień wykorzystywanym przez uczniów działającej w ZSTiL klasy o kierunku e-sport. Większość graczy pochodziła z okolic Jeleniej Góry. W tym gronie licznie reprezentowani byli uczniowie piechowickiej szkoły. Nie zabrakło jednak miłośników e-sportowej rywalizacji spoza regionu, m.in.: z Krakowa, Łodzi, Szczecina, Białegostoku i Warszawy.

Według scenariusza rozgrywki celem jednej drużyny, tzw. terrorystów, było podłożenie bomby, zaś drugiej, czyli antyterrorystów - zniweczenie tych zamiarów. Zespoły znajdowały się w dwóch osobnych pomieszczeniach tak, aby wyeliminować z rywalizacji niesportowe zachowania. W trakcie gry członkowie drużyny musieli ze sobą współpracować. Gra wymagała dobrej komunikacji, panowania nad stresem, szybkości reakcji. Poszczególne rozgrywki były transmitowane w sieci.

Tego typu turnieje traktujemy jako dobra formę promocji naszej szkoły – mówi wicedyrektor ZSTiL w Piechowicach Marcin Spychała. - Ten turniej właściwie organizują nasi uczniowie. To oni uruchamiali serwery, instalowali sprzęt, dbają o prawidłowe działanie sieci. E – sport to coś, co daje im możliwość się rozwinąć, bo najprawdopodobniej nigdy by nie spróbowali czegoś więcej, niż wymaga podstawa programowa szkolenia w danym zawodzie. W Polsce e-sport bardzo dynamicznie się rozwija. Jeśli chodzi o Counter Strike, to w naszym kraju jest około dziesięciu profesjonalnych drużyn. W Polsce jest też liga klas e-sportowych, w której rywalizuje około 80 zespołów.
Przyjechałem do Piechowic, aby spotkać się z moimi kolegami z różnych stron Polski, z którymi na co dzień gramy w sieci - mówi uczestnik e-turnieju Mateusz Witecki z Poznania. - Jest to też możliwość sprawdzenia siebie i udziału w ciekawej rywalizacji. Sprzęt, na jakim gramy w Piechowicach jest na bardzo wysokim poziomie. W takim turnieju można doskonalić swoje umiejętności, uczyć panować nad stresem, gdyż inaczej się gra twarzą w twarz, a inaczej w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

18
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
9
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group