Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11437
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Trzynaście krążków pływaków Just Swim

Poniedziałek, 5 maja 2014, 15:21
Aktualizacja: 15:24
Autor: MDvR
Świebodzice: Trzynaście krążków pływaków Just Swim
Fot. użyczone
Świebodzice były gospodarzem VI Ogólnopolskich Zawody Pływackich w sprincie o Puchar Klubu Kibica. Zawodnicy MUKP Just Swim Jelenia Góra spisali się świetnie zdobywając 13 medali.

- Doskonale zorganizowane zawody, zagrzewająca do walki muzyka, sprawnie przeprowadzone wyścigi, uroczysty ceremoniał dekoracji - wielkie brawa dla organizatorów! Rekordy życiowe padały jeden za drugim. Nie wszystkim udało się zdobyć medal, ale najważniejsza była walka, która owocuje ciągłymi postępami młodych pływaków MUKP. Dla niektórych zawodników był to pierwszy start w takich zawodach, Sara Kowalczyk, która zaczęła doskonalić swoją technikę ponad miesiąc temu, już pokazała ducha walki. Maksymilian Stafisz zaliczył bardzo dobry występ - na medale przyjdzie jeszcze czas... to dopiero początek sukcesów! – powtarza trener Just Swim Andrzej Jaworski.

- Na uwagę zasługują także młodsi zawodnicy: Dominika Książek i Maksym Woźny, którzy rywalizowali ze starszymi kolegami i nabierali doświadczenia w startach na zawodach wyższej rangi. Ze względu na to iż nie było ich kategorii wiekowej i startowali PK (poza konkurencją), nie wystraszyli się i walczyli bardzo dzielnie. Wielkie brawa! Na pochwałę zasługuje również Jakub Miliszkiewicz, który po raz pierwszy wystartował w ciężkiej konkurencji 200m stylem zmiennym i w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce walcząc z zawodnikami o trzy lata starszymi. Pozostali zawodnicy spisywali się świetnie nie tylko poprawiając znacząco swoje rekordy życiowe, ale zdobywając przede wszystkim medale. Po raz kolejny systematycznie poprawiają czasy życiowe wszyscy zawodnicy: Paweł Jędrzejczyk, Oskar Jędrzejczyk, Michał Stelmach, Angelika Banach, która powoli powraca do systematycznych treningów, cieszy progres i świadomość zawodników do czego chcą dążyć - twierdzi trener Marcin Binasiewicz.

Miejsca zajmowane przez zawodników MUKP Just Swim Jelenia Góra:

Joanna Drozd:
I m-ce 100m styl klasyczny
II m-ce 50m styl klasyczny

Wiktoria Antoniak:
II m-ce 50m styl grzbietowy
II m-ce 100m styl grzbietowy

Klaudia Owsianka:
III m-ce 50m styl klasyczny
III m-ce 100m styl zmienny

Wojciech Mynarski:
II m-ce 100m styl grzbietowy

Jakub Miliszkiewicz:
I m-ce 200m styl zmienny
III m-ce 50m styl motylkowy
II m-ce 50m styl dowolny

Paweł Jędrzejczyk:
II m-ce 200m styl zmienny

Oskar Jędrzejczyk:
II m-ce 200m styl zmienny
III m-ce 50m styl klasyczny

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
829
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group