• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 4:10
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2146
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trzy tygodnie bez pociągów

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 14 września 2019, 6:32
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2019, 9:57
Autor: WAC
Fot. WAC
Od najbliższego poniedziałku (16 września) do 4 października zostanie wstrzymany ruch pociagów do Szklarskiej Poręby. W tym czasie na linii Jelenia Góra – Szklarska Poręba będą prowadzone roboty torowe.

Przez trzy tygodnie na tej trasie zostanie wymienionych 400 podkładów kolejowych. Ten czas zostanie też wykorzystany do przeprowadzenia rozbiórki wiaduktu nad linią w Piechowicach.

W dni robocze za pociągi przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikacje autobusową. Dla przystanku kolejowego Szklarska Poręba Dolna jej przystanek zostanie usytuowany na ulicy Piastowskiej. Autobusy zastępcze nie będą obsługiwać przystanku Górzyniec.

Dodajmy, że prace torowe będą prowadzone w tej sposób, że w weekendy pociągi będą kursować normalnie, zgodnie z rozkładem jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

36
55%
Cieszy
4
6%
Dziwi
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
8
12%
Złości
12
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~zeta 14-09-2019 7:56
Znowu???
~ciekawe... 14-09-2019 16:10
do: ~zeta (7:56)
Komunikację zastępczą można było zorganizować od Piechowic a nie aż od Jeleniej Góry. Tak jak wielokrotnie wcześniej bywało gdy robili coś pomiędzy Piechowicami a Szklarską. Czyżby Kolejom Dolnośląskim znudziło się jeździć? Poza tym ciekawe dlaczego w weekendy pociągi normalnie jeżdżą, a w dni powszednie nie, kiedy akurat najwięcej ludzi jeździ pociągami do pracy i szkoły. Wygląda na to, że Koleje Dolnośląskie to już wyłącznie kolejka turystyczna a mieszkańców mają w d... Róbcie tak dalej a pies z kulawą nogą nie wsiądzie do waszych pociągów. Po tym jak podwyższyli cenę biletu Euronysa o 60% zresztą już i tak do Czech w góry jeżdżę autem a nie pociągiem.
~Mieszkaniec 14-09-2019 20:57
odpowiedź na usunięty komentarz
Akuratnie to ty się wykazałeś kompletnym brakiem wiedzy na temat tej trasy. W tygodniu raczej jakiś tłumów nie ma. Natomiast w weekendy jeździ znacznie więcej ludzi,szczególnie przy dobrej pogodzie. Linia będzie zamknięta od poniedziałku do piątku dla wszystkich przewoźników na tej trasie zarówno KD,PR i IC.PLK będzie prowadziło pracę torowe to przecież pociągi nie mogą jeździć. Będzie między innymi wymiana podkładów oraz prace przy systemie sterowania na Zabobrzu.
~zenekkk 14-09-2019 21:37
do: ~ciekawe... (16:10)
chocby dlatego ze podkłady sa wymieniane w tygodniu a nie w weekend
~Kolejarz 14-09-2019 23:10
do: ~Mieszkaniec (20:57)
Piszesz bzdury. Turyści jeżdżą może w wakacje, ale nie we wrześniu. Poza tym bardzo ciekawe, żeby w weekendy więcej ludzi jeździło niż w dni powszednie. Jest właśnie dokładnie na odwrót. Dlatego zawsze w weekendy rozkład jazdy jest bardziej ograniczony niż w dni powszednie. Nawet nie wiesz co będzie robione. Będą rozbierane wiadukty za Piechowicami, więc do Piechowic pociągi mogłyby jeździć. Na jakim odcinku będzie komunikacja zastępcza to jest decyzja przewoźnika. Dowiedz się faktów i nie wprowadzaj w błąd.
~Zdzich 14-09-2019 23:25
do: ~zenekkk (21:37)
lol , to nie mogą zrobić w weekend gdy ruch jest najmniejszy ? na całym świecie remonty robi się tak żeby były najmniej uciążliwe dla pasażera.ale tu jest polska...
~Mieszkaniec 15-09-2019 8:30
do: ~Kolejarz (23:10)
Po pierwsze gdybyś był kolejarzem to byś znał rozkład i widział że w weekendy do Szklarskiej jest więcej pociągów niż w dzień roboczy. Po drugie o tym co będzie robione oprócz wiaduktów było mówione i pisane w mediach jeleniogórskich oraz na stronie PLK. Po trzecie raczej każdy mieszkaniec Jeleniej Góry który choć trochę interesuje się tematyką kolejową doskonale wie gdzie obecnie w mieście prowadzone są prace. Temat przystanków był wałkowany w mediach wielokrotnie. Moja rada to mniej trollowania przed kompem i zapraszam na wycieczkę np rowerową do Szklarskiej. Ps. Nie zapomnij od razu 11 łapek dać w dół jak to zawsze robisz 😀
~nie do końca białe ... 15-09-2019 11:35
do: ~ciekawe... (16:10)
Jesli remontowana jest trasa między Jelenią Górą a Szklarską Porębą, czyli od Jeleniej Góry do Piechowic i od Piechowic do Szklarskiej Poręby, to trudno by podczas remontu na REMONTOWANYM odcinku pociag jechał do Piechowic.. niby jak? Po rozebranych torach? A jak to jest mozliwe, ze w weekend bedzie mozna jezdzic? Otóż, bardo prosto i kazdy myslacy człowiek rozumie, że wymiana podkałdów nie nastepuje na całej trasie jednoczesnie, bo tak sie nie da. Wymienia sie podkład po podkładzie, wiec mozna szyny na weekend, kiedy nikt nie pracuje, ponownie skręcić. W poniedziałęk wyieniono odcinek A we wtorek B, a w środe C. Zrozumienie tego to tylko kwestia czytania ze zrozumieniem ,tego co jest napisane. Niestety, ani tego pierwszego (dlaczego pociągi nie moga jechac do Piechowic) ani tego drugiego (dlaczego w weekend mogą kursować ) autor tego komentarza nie ogarnął. Niektórzy nie są stworzeni do myslenia. I tu przypomina mi sie taki filmik o afrykanskim pracowniku budowlanym który nosił taczki z cegłami .. również nie był stworzony do myslenia.
~Szklarska 15-09-2019 13:59
do: ~Mieszkaniec (8:30)
Co ty za bzdury piszesz! W dni powszednie mnóstwo ludzi ze Szklarskiej dojeżdża do Jeleniej Góry do pracy. A ile ludzi jeździ do pracy w weekendy? Szkoły też pracują w weekendy, a nie dni powszednie? Co jeszcze wymyślisz? Turyści jeżdżą do Szklarskiej, ale tak jak napisał poprzednik, w wakacje. Mamy już wrzesień, jakbyś nie zauważył. To że ty nie potrzebujesz dojechać tym pociągiem do pracy nie oznacza, że inni nie potrzebują. A co do zakresu prac, to przeczytaj ze zrozumieniem artykuł zamiast zmyślać. Obecnie to akurat żadne prace nie są prowadzone, bo pociągi jeszcze jeżdżą. Więc napisz konkretnie jakie to "obecnie w mieście prowadzone są prace". Pociągi pewnie się teleportują. Przestań powtarzać te same brednie a na rowerze do pracy do Szklarskiej to sobie sam możesz jeździć. I nie płacz, że dostajesz łapki w dół za głupoty jakie piszesz.
~kolejarz z KD 15-09-2019 14:10
do: ~nie do końca białe ... (11:35)
Rozbierane będą wiadukty za Piechowicami. Do tego na odcinku pomiędzy Piechowicami a Szklarską Porębą będą wymieniane podkłady. Więc pociągi spokojnie mogłyby do Piechowic dojeżdżać. Ale tak to jest niestety w naszej firmie... Znowu poszli na łatwiznę. Co do reszty to piszesz bzdury. Wymiana podkładów nie polega na tym, że w jeden dzień wymienisz jeden podkład, w drugi dzień pociąg normalnie przejedzie, w trzeci dzień drugi podkład itd. Konieczna jest wymiana podsypki, rozkręcenie i przykręcenie szyn, następnie musi wjechać ciężki sprzęt i wszystko wyrównać, dopasować szyny itd. Tłumaczę oczywiście jak dla laika, bo widzę że z laikiem rozmawiam. Zresztą w artykule wszystko napisano. Generalnie te trzy tygodnie są dlatego, bo tyle czasu zajmie rozbiórka wiaduktów, które są głównym powodem wprowadzenia komunikacji zastępczej. Ale tak jak piszą poprzednicy, można było to zrobić szybciej i w weekendy. Ale tak to jest w naszym kraju, że wszystko robi się najtańszym kosztem i niekoniecznie w sposób mało uciążliwy dla pasażerów. Nabierają się na takie "tłumaczenia" tacy ignoranci jak ty, którzy nie mają wystarczającej wiedzy o kolei i bezmyślnie przyjmują do wiadomości to co media im napiszą. Nie potrafiąc nawet na tyle ruszyć głową, żeby wyłapać pewne niespójności. Czytałem kiedyś takie opowiadanie o idiocie, który wywalił się potykając o własną nogę. Tak samo myślał, że jest najmądrzejszy ze wszystkich, a dopiero życie uświadomiło mu jak mało wie o świecie.
~Mieszkaniec 15-09-2019 14:54
do: ~kolejarz z KD (14:10)
O psychotroll się ujawnił. Kolejarz z KD to jakaś nowość ale teksty te same co zawsze. Akuratnie słabo przygotowany coś dzisiaj jesteś z inwestycji kolejowych w Jeleniej. Czyżby spadek formy? Nie sprawdziłeś nawet rozkładu. Zawiodłem się na tobie😭..........
~wasabiWKS 15-09-2019 20:03
do: ~Mieszkaniec (14:54)
Hehe, bystrzak2000 z Wrocławia zmienił nicka na "Mieszkaniec" i dalej trolluje. Pięknie cię zdradziło słownictwo. Słowa psycho-coś-tam w stosunku do rozmówców używasz w co drugim poście. Naprawdę myślisz że kogoś nabierzesz na te brednie wyssane z palca? I jeszcze te dyżurne jęki, że dostajesz same minusy... Buhahaha!
~` 14-09-2019 8:00
Niestety tak ten świat został przez Pana Boga stworzony że wszystko po jakimś czasie się niszczy i trzeba wymienić. Tylko Pan Bóg jest niezniszczalny. Cała reszta po jakimś czasie starzeje się,niszczy kruszy i gnije.
Holender40 14-09-2019 8:41
do: ~` (8:00)
Bogowie też się niszczą i popadają w zapomnienie. Czy ktoś się jeszcze modli do Zeusa czy Światowida?
~` 14-09-2019 9:29
do: Holender40 (8:41)
Bog to idea a idea nie umiera.
~Slick 14-09-2019 15:28
do: ~` (8:00)
Bóg? Jaki Bóg. Ludzie jest XXI wiek, latamy w kosmos a wy dalej myślami w Średniowieczu?
~Zgubiłem studzienkę 14-09-2019 15:58
do: ~Slick (15:28)
Dokładnie. To jak żyjemy zależy tylko od nas.
~Bystrzak2000 14-09-2019 8:15
I bardzo dobrze! Trzeba mieć nadzieje że to tylko wstęp do całkowitej likwidacji tej niepotrzebnej trasy.Tylko pociągi do Lwówka mogą mieć sens w kotlinie jeleniogórskiej a resztę należy zlikwidować.
~FFF, 14-09-2019 9:01
do: ~Bystrzak2000 (8:15)
Internauto.... Twój komentarz traktuję w kategorii żart.... bo tylko tak można.....
~Mieszkaniec 15-09-2019 21:19
odpowiedź na usunięty komentarz
Awatar cię zdradził bystrzaku. Pogubiłeś się zmieniając ip. Niestety nie zwróciłeś na to uwagi. Oj wychodzisz z formy. Ponownie się zawiodłem. Taki doświadczony troll a taka pomyłka.
~zaboberek 15-09-2019 23:13
do: ~Mieszkaniec (21:19)
I znowu zmiana nicka na "Mieszkaniec". Pięknie zdradziłeś wszystkie swoje nicki, wrocławski trollu. Teraz już wiemy, dlaczego wszędzie cię kasują.
~WojtekM 16-09-2019 5:13
do: ~FFF, (9:01)
Ten cały bystrzak2000 to jest troll z Wrocławia. Łazi po różnych portalach i wypisuje takie same bzdety jak ten. Szczególnie nienawidzi Kotliny Jeleniogórskiej i obraża ciągle Jelenią Górę i okolice. Wpiszcie nicka w Google to dużo się o nim dowiecie skąd jest, jakie ma zainteresowania i na jakich portalach się udziela. Jest zdaje się nawet administratorem na jakimś forum wrocławskim o komunikacji. Patola pełną gębą i tyle.
~Cieplik 14-09-2019 9:09
Bystrzak do bystrzak,tylko tak można skomentować.Torowisko od jelonki do Piechowic to jedna wielka torowa bujania.Kolejarze wiedzą o co chodzi.
~ping-pong 14-09-2019 9:39
próżniak też będzie bojkotował te prace?? przecież to odcina jelenią! z zachodniej strony! pora się tam wybrać z kamerą i dać głos!
~ 14-09-2019 10:55
do: ~ping-pong (9:39)
co za bzdury
~niezalogowany 14-09-2019 12:13
Troche rozsadku i kultury , ktorym tu na forum brakuje i madrza sie .ciesza ,popisuja swoja glupota. szkoda bo kultura to podstawa zycia w spoleczenstwie . ponizenie ludzi to cos zlego. Oby wiadukt nie spadl na czyjas glowe! TEraz zawolac ekipe filmowa , ktora nakreci dobry chumor " jak dojsc do wlsdzy". POd "tytulem Napoleon na zachodzie". Wilki zatakuja pieszych co to bedzie co to bedzie jedenwilk wspomaga .podpowiada i ciagnie gada .........!
~Kolejarz 14-09-2019 13:00
Szkoda że we wrześniu a nie w pazdzierniku czy listopadzie . Obecnie do Szklarskiej przyjeżdża pociągami bardzo dużo studentów,osób starszych i kuracjuszy do sanatoriów . Może być problem w autobusach .
~poiu' 14-09-2019 16:36
Wymiana 400 podkładów ?! To są jaja. Do wymiany są całe tory. W tej sytuacji osoba, która zatwierdziła taki zakres robót, powinna być oskarżona i skazana za niegospodarność. Niech ten matoł wsiądzie w pociąg i przejedzie się nim do SP. Jak od telepania i stukania nie straci jasności umysłu, to odszczekam to , co tu napisałem.
~oj 14-09-2019 16:50
Fakt ,porządny remont torowiska od Jeleniej Gry do Piechowic na min 80-100 km na godzinę .Jak ma być kolej aglomeracyjna to należy taki remont wykonać a nie jakaś wymiana 400 podkładów czyli 200 metrów toru....to kpina
~` 14-09-2019 19:52
Oprócz podkładów trzeba wymienić też grys to on odpowiada za rozkładanie naprężeń z podkładów i jak się go nie wymienia to zmienia się w proszek a podkłady trafia szlag.
~Pralineczka 14-09-2019 21:32
Trzy tygodnie?. A co ja mam powiedzieć gdy czekam na pociąg w Karpaczu czy w Kowarach od kilkunastu lat. Takiego złodziejstwa od strony PISY, KO itd. dawno ju ż nie widziałem
~Cieplik 16-09-2019 10:49
Czytam i oczom nie wierzę,nie grys a tłuczeń,podkłady ,a nawet całe torowisko było wyremontowane między Szklarska a Piechowic ani,a wymieniać będą między Jelenia a Piechowic ani,nawet na szynach toru są zaznaczone ktore,.Piszecie tak dla pisania ,wiedzy żadnej, pozdrawiam.
~z torów PLK 16-09-2019 14:07
Ludzie, przestańcie mieszać i wprowadzać w błąd! Macie napisane wyraźnie w artykule. Będą rozbierane dwa wiadukty za Piechowicami i przy okazji wymienione zostanie ok. 400 podkładów (ok. 400 mb toru licząc 1 podkład/1 metr, tyle jest właśnie między wiaduktami). Ten odcinek toru nie był wcześniej remontowany. Ale Polak jak zwykle wie lepiej w takich sytuacjach i zaraz zaczyna się mądrzyć na przekór informacji uzyskanej od samego wykonawcy. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem i przestańcie wymyślać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group