JELENIA GÓRA: Trzy punkty dla drużyny z Jeżowa

Sobota, 22 marca 2008, 18:03
Aktualizacja: 18:04
Autor: ROB
Lotnik Jeżów pokonał 3:1 (2:1) Piasta Zawidów w 17. kolejce ligi okręgowej, ale gospodarze nie zachwycili. W drugiej połowie to goście mieli przewagę i mogli zdobyć kilka bramek.

Gdyby oba zespoły wykorzystały chociaż połowę wypracowanych sytuacji, wynik byłby hokejowy.
Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 10 minucie Mariusz Kowalski – Ciepiela, ale bohaterem tej akcji był Kamil Grabski. Przedarł się prawą stroną w pole karne i wyłożył piłkę swojemu koledze, który z bliska dopełnił formalności.

Wydawało się, że Lotnik będzie kontrolował grę, tymczasem do głosu doszli przyjezdni. W 21 minucie gola na 1:1 zdobył Marcin Michalkiewicz.
Jednak później znów klasę pokazał Grabski, który ośmieszył obrońców Piasta i wyłożył piłkę Kazimierzowi Hamowskiemu. Ten strzelił na 2:1 dla gospodarzy.

Wynik ustalił w 47 minucie wprowadzony po przerwie Jarosław Kondraciuk. Była to pierwsza jego akcja w tym meczu. Później popularny Roza mógł jeszcze przynajmniej dwukrotnie trafić do siatki, ale za każdym razem górą był bramkarz Zawidowa.

W drugiej części goście mieli momentami olbrzymią przewagę, ale nie potrafili trafić do pustej bramki z kilku metrów. Świetnie bronił tez Jarosław Raus.

Lotnik Jeżów – Piast Zawidów 3:1 (2:1)
Bramki: Kowalski-Ciepiela 10’, Hamowski 36’, Kondraciuk 47’ oraz Michalkiewicz 21’
Lotnik: Raus – Zwierzyński, Marciniak, Gołąb, Kraiński, Grabski, Rafiński (61’ Turczyk), Hamowski, Winiarski, Bojanowski (85’ Zieliński), Kowalski-Ciepiela (46’ Kondraciuk)