Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6844
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzy opowieści w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Czwartek, 25 czerwca 2009, 14:12
Aktualizacja: 14:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Trzy opowieści w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. TEJO
Wakacje dla bardziej ambitnych dzieci jak co roku proponują instruktorzy z JCK. Najmłodsi przez trzy tygodnie poznają tajniki teatru lalek, nauczą się obserwować przyrodę nieco inaczej niż zwykle i spędzą czas przy sztalugach malując… owoce.

Dziś pod okiem Koryny Opali-Wnuk młodzi jeleniogórzanie byli w żywiole rysowania postaci naturalnych wielkości, które – wycięte z tła – posłużą do dalszych działań parateatralnych. – Wszystko dzieje się wokół lalki – mówi pani Koryna. – Dzieci już zaprojektowały swoje lalki. Jutro będą próbowały animować je, a przy okazji odnaleźć w tym możliwość wyrazu własnej osobowości – dodaje instruktorka.

Najmłodsi nie kryją zadowolenia z takich wakacji. Tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała do tej pory. Zabawa z lalkami potrwa do końca tygodnia. Po niedzieli Ewa Wołczyk i Łukasz Duda zaproponują dzieciom hasło: „Co w trawie piszczy”. Będą to ekologiczne obserwacje przyrody, które dziewczętom i chłopcom posłużą jako inspiracja do prac plastycznych.

Ostatnią część półkolonii dzieci będą miały dużo do czynienia z owocami. „Owocowy zawrót głowy” to hasło warsztatów prowadzonych przez Marię Szubart. Plonem tych zajęć będą rysunki i obrazy.

Dzieci w JCK mają zapewnioną opiekę instruktorów i bogaty program pobytu. Wszyscy czekają na poprawę pogody, aby móc wyjechać na wycieczki w plener. Ostatnio wypad na Sokoliki trzeba było odwołać z powodu ulewnego deszczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group