Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7747
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trzy miasta, trzy teatry, trzy spektakle

Czwartek, 2 listopada 2017, 6:49
Aktualizacja: Piątek, 3 listopada 2017, 22:38
Autor: Paweł Guszała
Region: Trzy miasta, trzy teatry, trzy spektakle
Fot. Paweł Guszała/Archiwum Teatru im. Norwida
Rusza kulturowa podróż przez 3 miasta, 3 teatry i 3 inscenizacje. Teatr im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych na zorganizowane wyjazdy ze sztuką. Każdy z nich zwieńczy spektakl w: Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Zittau oraz Teatrze im. Františka Xavera Šaldy w Libercu.

Taka możliwość powstała dzięki współpracy wspomnianych teatrów w ramach projektu J-O-Ś (Jestěd-Oybin-Śnieżka- od nazw 3 gór znajdujących się w strefie przygranicznej) ABO.

Zainteresowany wykupuje jeden abonament, który zapewnia przejazd busem, wyżywienie, krótką wycieczkę z przewodnikiem oraz obejrzenie sztuki teatralnej. Każdy ze spektakli będzie tłumaczony na język polski, niemiecki i czeski, w zależności gdzie grana będzie sztuka.

- W Jeleniej Górze tłumaczenia będą na język niemiecki i czeski, w Czechach na polski i niemiecki, zaś w Niemczech na polski i czeski. – tłumaczy Piotr Bogusław Jędrzejczak, kierownik artystyczny Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. – Będzie to wyjątkowa podróż po trzech niezwykłych kulturach. Wszystko po to żeby lepiej się poznać i pogłębić relacje z sąsiadami – dodaje.

Pierwszy wyjazd już 11 listopada do teatru w Zittau na spektakl „ Plama”, 18 listopada w teatrze w Libercu będzie można zobaczyć sztukę „Lampy naftowe”, a 2 grudnia komedię „Mąż i Żona” w Jeleniej Górze. Więcej informacji na stronie www.teatrnorwida.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group