Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6910
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Białystok: Trzy medale karateków Oyama podczas Mistrzostw Polski

Środa, 11 maja 2011, 0:48
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2011, 12:30
Autor: MDvR
Białystok: Trzy medale karateków Oyama podczas Mistrzostw Polski
Fot. Radosław Dyduch
XVI Mistrzostwa Polski seniorów Oyama Karate rozegrane zostały 7 maja w Białymstoku. W walkach pełno–kontaktowych udział wzięło około 80 zawodników z 25 klubów Oyama z całej Polski. Organizatorem zawodów był Białostocki Klub Oyama Karate kierowany przez Shihan Witolda Choińskiego – 5 dan.

Z Jeleniogórskiego Klubu Oyama kierowanego przez sensei’a Rafała Majdę (4 dan) wystawionych zostało troje zawodników: Michał Popczyński w kat. średniej do 80 kg oraz Kasia Starzyńska do 60 kg i Beata Bukofaj w kategorii + 60 kg.

W mocno obsadzonej kategorii Michała startowało dużo, bo aż 13 zawodników. Aby dojść do finału trzeba było zatem stoczyć cztery pojedynki. Nasz zawodnik po zaciętych i ciężkich trzech starciach, wygrywając kolejno dwie pierwsze walki, w trzeciej musiał niestety uznać wyższość zawodnika z Lubska plasując się ostatecznie na trzecim miejscu z brązowym medalem Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, iż jest to dopiero drugi start Michała w zawodach tej rangi i już tak wysoki wynik, co bardzo dobrze rokuje na kolejne starty.

Nasze dziewczyny spisały się równie dobrze – Beata w kat. + 60 kg w metodyczny sposób pokonała swoje przeciwniczki przegrywając dopiero finałową walkę i zdobywając srebrny medal. Kasia natomiast po nieudanej walce w eliminacjach później walczyła już zdecydowanie lepiej. Nie udało się jej jednak wejść do finału i ostatecznie musiała zadowolić się zdecydowanym zwycięstwem w pojedynku o brązowy medal.

Ostatecznie jeleniogórscy karatecy Oyama przywieźli 1 srebrny i 2 brązowe medale XVI Mistrzostw Polski seniorów. Trener i szef Jeleniogórskiego Klubu OYAMA, sensei Rafał Majda oprócz trenerskiej pełnił także funkcję sędziego maty w trakcie tych prestiżowych zawodów.

Już w następny weekend odbędą się w Estonii Mistrzostwa Europy OYAMA IKF z udziałem naszego zawodnika Piotra Cieślińskiego (kat. - 70 kg knockdown), który w związku z przygotowaniami do Mistrzostw Europy nie wziął udziału w Mistrzostwach Polski w Białymstoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group