Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8851
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzecia Amerykanka w AZS-ie

Sobota, 5 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2006, 17:51
Autor: Agnieszka Rafińska
Jelenia Góra: Trzecia Amerykanka w AZS-ie
Fot. www.fotos.dbba.at, www.sportlive.at
Kolejna amerykańska koszykarka wzmacnia szeregi AZS Kolegium Karkonoskie. Tym razem jest nią Julia Suzan Demirer. Ciekawostką jest to, że zawodniczka posiada również polskie obywatelstwo. Mierząca 184 cm wzrostu Julia, przyszła na świat 25 lat temu w Warszawie.

Polska Amerykanka może grać zarówno na pozycji niskiej jak i silnej środkowej. Swoją europejską karierę rozpoczynała w Szwecji, broniąc barw Umea Comets. Zdobywała tam średnio po 13 punktów na mecz.

Po spędzonym sezonie w Skandynawii, przeniosła się do Austrii. Grając w BK Systemlogistik Duchess Klosterneuburg wywalczyła mistrzostwo tego kraju. W każdym spotkaniu spisywała się znakomicie, notując po 18 punktów i 15 zbiórek. W zespole jeleniogórskim będzie występować na pozycji niskiej skrzydłowej.

- Nasza nowa skrzydłowa od samego początku wyrażała chęć powrotu do Polski. Nie miała żadnych wygórowanych żądań finansowych. Wierzymy, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem druzyny. Julia jest już trzecią zagraniczną zawodniczką w drużynie AZS-u, oraz szóstą nową zakontraktowaną przez nasz zespół – mówi menedżer jeleniogórzanek, Arkadiusz Rzepka.

– Przypomnę, że wcześniej podpisaliśmy umowy z Agnieszką Balsam, Agnieszką Kret, Joanną Dłutowską, Jocelyn Penn i Lakiste DeSean Barkus. Chciałbym jeszcze dodać, że nie jest to nasze ostatnie słowo. Z zarządem myślimy o jeszcze jednym wzmocnieniu, być może zawodniczką zagraniczną – dodał Rzepka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1013
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group