Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12282
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzeci Orlik w Jeleniej Górze?

Czwartek, 18 lutego 2010, 13:02
Aktualizacja: Piątek, 19 lutego 2010, 14:10
Autor: arec
Jelenia Góra: Trzeci Orlik w Jeleniej Górze?
Fot. TEJO
Prawdopodobnie w tym roku w Jeleniej Górze powstanie trzeci „Orlik”. – Wstępnie zadeklarowałem wolę budowy nowego boiska – powiedział dziś na konferencji prasowej Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Sygnał o możliwości budowy trzeciego boiska „Orlik” wysłał do władz miasta Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Propozycja jest spowodowana rezygnacją z inwestycji w wielu gminach na Dolnym Śląsku. Tymczasem władze Jeleniej Góry budową nowego boiska są zainteresowane. – Wstępnie zadeklarowałem wolę budowy nowego kompleksu – powiedział Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.– Budowa Orlików w Jeleniej Górze była trafną inwestycją, boiska w naszym mieście są wykorzystywane praktycznie od rana do wieczora – dodał Prezydent.

Obecnie władze miasta zastanawiają się nad lokalizacją nowego „Orlika”. – Musimy rozważyć dostępność miejsca, w której boisko będzie dobrze wykorzystywane. Funkcjonujące już „Orliki”, dzięki temu że są zlokalizowane przy szkołach, cieszą się dużym zainteresowaniem – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Lenard.

Władze miasta biorą pod uwagę kilka potencjalnych lokalizacji. Rozważane jest miejsce przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych lub Sobieszów. – Jest już „Orlik” na Zabobrzu, jest też w Cieplicach, czas rozważyć możliwość budowy kompleksu w Sobieszowie – powiedział Prezydent Obrębalski.

Ostateczna decyzja co do woli budowy trzeciego „Orlika” w Jeleniej Górze i jego lokalizacji ma zostać podjęta do końca lutego. Władze miasta muszą dokonać dokładnych analiz terenowych miejsc, w których „Orlik” mógłby powstać.

Przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych boisk z zapleczem socjalnym i szatniami w każdej gminie na terenie całego kraju. Koszt budowy kompleksu sportowego sięga kwoty około miliona złotych i jest finansowany na równi przez Ministerstwo Sportu, województwo oraz gminę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1108
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group