Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2417
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trysną zdroje

Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Jeszcze w wakacje uruchomiona zostanie fontanna, popularny „tulipan” przy placu Piastowskim w Cieplicach. O pozostawienie tego obiektu na dawnym miejscu po remoncie nawierzchni placu zabiegali w ubiegłym roku działacze Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - odnotowują Nowiny Jeleniogórskie.

„Tulipan” przeszedł renowację - metalowe i kamienne elementy zostały wyczyszczone i zamontowane w pierwotnym miejscu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie komory zamkniętego obiegu wody. W sześć tygodni od podpisania umowy wykonawca będzie musiał skończyć prace.

- Bardzo nam zależało na pozostawieniu fontanny, bo w uzdrowisku muszą być elementy architektury związane z wodą - mówi Małgorzata Turowska, wiceszefowa SMC.

Stowarzyszenie zabiegało także o wybudowanie w miejscu dawnego wodotrysku u zbiegu placu Piastowskiego i ulicy Cervi, minipijalni wody mineralnej. Czy stanie tam pijalnia, czy tylko zdrój, zdecyduje konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej tego obiektu.

Konkurs architektoniczny ma być rozstrzygnięty w lipcu, ale obiekt wybrany do realizacji powstanie dopiero w przyszłym roku. Zwycięzca konkursu może liczyć na 5 tys. zł nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group