Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7523
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwają prace na budowie nowego centrum na Zabobrzu

Piątek, 22 sierpnia 2014, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2014, 7:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwają prace na budowie nowego centrum na Zabobrzu
Fot. Angela
Jutro (22.08) poznamy wykonawcę odwodnienia i odprowadzenie wód deszczowych z terenu „Centrum sportu, rekreacji i wypoczynku na osiedlu Zabobrze III w Jeleniej Górze”. Przypominamy, że nowe centrum ma być gotowe jeszcze w tym roku i jest realizowane przez Miasto w partnerstwie z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową. Całość ma kosztować ok. 600 tys. zł, a koszty będą dzielone po połowie.

Centrum powstaje pomiędzy ul. Wiłkomirskiego a Sygietyńskiego przy tzw. górce na Zabobrzu. W planach jest budowa parku linowego, siłowni pod chmurką z 20. urządzeniami do ćwiczeń oraz mała architektura. Będzie monitoring.

Miasto – z tytułu prawa własności – zajmie się przygotowaniem terenu i tego m.in. dotyczy ogłoszone obecnie zapytanie ofertowe. Po odwodnieniu placu, nawierzchnia zostanie utwardzona z kostki betonowej i granitowej. Pozostała część nawierzchni będzie piaskowa. Miasto ma również wykonać renowację stołu tenisowego, nowe oświetlenie, odtworzyć trawniki oraz zamontować kosze, stojaki na rowery, słupki betonowe, a także tablicę informacyjną z regulaminem centrum.

Zadaniem Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie zakup i montaż urządzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group