Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5841
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwają kontrole kąpielisk

Wtorek, 17 lipca 2018, 14:55
Aktualizacja: Środa, 18 lipca 2018, 11:49
Autor: 112
Region: Trwają kontrole kąpielisk
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” 16 lipca prowadzili kontrole strzeżonych kąpielisk.

W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości, uprawnienia oraz dokumenty. Nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Policjanci pojawią się wkrótce na terenie niestrzeżonych akwenów.

Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział oprócz policji, przedstawiciele: Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze .

Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group