Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3657
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa utwardzanie dróg na Osiedlu Urocza II

Środa, 11 marca 2015, 7:21
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 7:09
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwa utwardzanie dróg na Osiedlu Urocza II
Fot. Angela
Za około dwa miesiące ma się skończyć budowa dróg szutrowych na Osiedlu Urocza II pomiędzy ul. Krakowską i Nowowiejską, a al. Solidarności czyli obwodnicą południową Jeleniej Góry. Wraz z poprawą pogody, roboty ruszyły tu pełną parą. To dokończenie prac rozpoczętych w minionym roku, o których zdecydowano po proteście tutejszych mieszkańców. Prace prowadzi Kółko Rolnicze Siedlęcin a koszt wynosi około 900 tys. zł.

Obecnie utwardzono już łącznik pomiędzy ul. Nowowiejską, a nową obwodnicą. Wybrano też ziemię z polnych dróg prowadzących do osiedla i częściowo nawieziono w to miejsce kamień przeznaczony do utwardzenia. Sporo jest jednak jeszcze do zrobienia, bo osiedle zwane również Europejskim (przez nazwy ulic (m.in.: Praska, Berlińska, Rzymska, Wiedeńska czy Madrycka) jest bardzo rozległe. W ostatnich latach powstało tu kilkanaście jednorodzinnych domków, a kolejne działki Miasto wystawiło na sprzedaż.

Teren kusi kolejnych nabywców. Jest piękny, bo słoneczny i z widokiem na góry, a do tego został już uzbrojony w sieć wodną i kanalizację sanitarną. Jednak, jak pisaliśmy w minionym roku, Miasto zapomniało o wybudowaniu dróg dojazdowych i przez lata (w okresie wiosny, jesieni i częściowo zimy) mieszkańcy osiedla grzęźli tu w błocie. Po ich proteście władze Jeleniej Góry podjęły decyzję o budowie dróg szutrowych, którą rozpoczęto z końcem minionego roku.

- Na tym osiedlu cały czas ktoś się buduje i wjeżdża tam ciężki sprzęt, stąd decyzja, by na razie zrobić tam drogi szutrowe – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Na ulice asfaltowe póki co szkoda pieniędzy, bo zostaną one zniszczone i rozkopane – dodaje zastępca prezydenta.

W minionym roku ogłoszono również przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulic „z prawdziwego zdarzenia” na Osiedlu Urocza II. – Projekt tego zadania wraz z kosztorysem jest już gotowy, stąd wiemy, że budowa ulic asfaltowych z kanalizacją deszczową, oświetleniem i chodnikami na tym Osiedlu to wydatekrzędu 10 – 11 mln zł – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group