Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5769
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa rozbudowa SOSW

Piątek, 3 lipca 2020, 11:54
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa rozbudowa SOSW
Fot. Przemek Kaczałko
Prace przy rozbudowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego są na kolejnym etapie. Na początku przyszłego roku nauczyciele i dzieci z placówek przy ul Grottgera oraz Wolności będą mogły przenieść się do budynku przy ul. Kruszwickiej.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby, a koszt to 6,6 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do 17 grudnia 2020 r.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w sumie uczy się ponad 220 uczniów i wychowanków - jest 45 oddziałów klasowych, internat, świetlica, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy dla młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, zespoły rewalidacyjne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nowy budynek będzie miał 25 sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne, aula, kącik dla przedszkola. Ponadto parking zostanie przeniesiony w pobliże bramy wjazdowej.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową - przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group