Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5908
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Piątek, 5 września 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: 112
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w Szklarskiej Porębie dzielnicowy zatrzymał matkę, która będąc pod wpływem alkoholu przywiozła dziecko do szkoły. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,4 promila alkoholu. Kobieta odpowie za to przed sądem.

Jeleniogórscy policjanci w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. Pomagają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto informują, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

- W czasie akcji policjanci zauważyli, że niektórzy rodzice wysadzają swoje pociechy od strony jezdni, czym w ten sposób narażają je na niebezpieczeństwo udziału w zdarzeniu drogowym , a także bardzo często dyscyplinowali osoby przechodzące przez jezdnię poza przejściem dla pieszych lub „ścinających” przejście – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzają też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

- Od następnego tygodnia policjanci w ramach tej akcji spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień – podkreśla Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group