Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2472
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Wiadomości: Region
Piątek, 5 września 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: 112
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w Szklarskiej Porębie dzielnicowy zatrzymał matkę, która będąc pod wpływem alkoholu przywiozła dziecko do szkoły. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,4 promila alkoholu. Kobieta odpowie za to przed sądem.

Jeleniogórscy policjanci w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. Pomagają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto informują, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

- W czasie akcji policjanci zauważyli, że niektórzy rodzice wysadzają swoje pociechy od strony jezdni, czym w ten sposób narażają je na niebezpieczeństwo udziału w zdarzeniu drogowym , a także bardzo często dyscyplinowali osoby przechodzące przez jezdnię poza przejściem dla pieszych lub „ścinających” przejście – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzają też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

- Od następnego tygodnia policjanci w ramach tej akcji spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień – podkreśla Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~poproszę 5-09-2014 18:58
Ja poproszę o akcję : Bezpiecznie do pracy i szkoły na drogach dojazdowych do Jeleniej Góry .Mam dość uciekania na pobocze , bo jakiś bezmózg wyprzedza na trzeciego.
~ 5-09-2014 20:15
Zapraszamy rzecznika policji na ulicę Morcinka przy szkole, tam dopiero jest cyrk, policja stoi i bezradnie patrzy się na wszystkie wykroczenia, powodując uśmiechy politowania wśród okolicznych mieszkańców i uczestników prowadzących pojazdy. Cała ta ulica winna mieć znaki drogowe zakaz zatrzymywania i postoju jest wąska,dotyczy to takzę okolic kościoła !!!! Proszę o opinie poprosić kierowców MZK !!!
~women 5-09-2014 20:58
Morcinka? Już od trzech lat interweniuję i w końcu dałam sobie spokój, bo policjant tylko z politowaniem patrzy. Niektórzy rodzice zachowują się jak święte krowy, które swe pociechy wysadziłby najchętniej przed klasą na drugim pietrze. Policja robi tylko pokazówki, a wcale nie jest skuteczna, gdy potrzeba. Karzą za niezapięte pasy emeryta w strefie 20km/h i norma wyrobiona. Przed innymi szkołami tez tworzą się korki, co nieuniknione, ale stawanie w strefie zakazu, wysadzanie dzieci na środku ulicy, blokowanie pasów, to już przesada. Wypadałoby wstawać wcześniej, drodzy państwo.
~ 5-09-2014 23:07
Może tak częściej patrol drogówki w tym rejonie, poruszać się tam pojazdem to totolotek. władze miasta zajmijcie się ulicą Wyczółkowskiego mamy XXI wiek !!! to jest prawdziwy problem komunikacyjny, co nie chcecie ruszać czarnych, boicie się spraw istotnych DLA JELENIOGÓRZAN, IDĄ WYBORY !!
~dzielnicowy 6-09-2014 3:11
Czy to matka Kota? Tego Kota?
~Jolero 6-09-2014 13:50
Dobry dzielnicowy dba o porządek na swojej dzielnicy. Brawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group