Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6096
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa debata nad zmianą oznakowania ulic

Sobota, 18 listopada 2017, 6:38
Aktualizacja: Niedziela, 19 listopada 2017, 6:11
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Trwa debata nad zmianą oznakowania ulic
Fot. Paweł Guszała
Straż Miejska, Policja, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego połączyli siły w celu poprawy warunków na jeleniogórskich drogach. Dokonali przeglądu oznakowania ulicy Wolności, rejonu Cieplic i Sobieszowa.

Chodzi o oznakowanie poziome i pionowe, które często zamiast pomagać, wprowadza w błąd lub utrudnia życie kierowcom, zwłaszcza tym przyjezdnym. Chcąc zmienić ten stan rzeczy cztery jednostki z Jeleniej Góry postanowiły zrobić przegląd znaków w Cieplicach i Sobieszowie. - W niektórych miejscach oznakowanie jest sprzeczne z logiką, a nawet z obowiązującymi przepisami. – tłumaczy Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze - Jeżeli nie dochodzi tam do wypadków, to jest to tylko kwestia czasu - dodaje.

- Chcemy zweryfikować zgodność oznakowania pionowego z poziomym. Zwrócimy także uwagę na możliwość dopuszczenia niektórych miejsc do parkowania. - mówi st. asp. Henryk Mieszkała, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze. Zmiany w tym zakresie najprawdopodobniej dokonane zostaną na ulicy Cervi w Cieplicach. Zarządca drogi jest do tej propozycji pozytywnie nastawiony. - Jeżeli da się, to jak najwięcej zmian. Po to się spotykamy. Jednak trzeba to zrobić mądrze. Tak, aby były przydatne i bezpieczne w użytkowaniu – tłumaczy Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Podczas przeglądu przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zwrócili uwagę na „przeznakowanie” Cieplic. Ich nadmierna ilość powoduje, że kierowcy zaczynają lekceważyć znaki, a to krótka droga do nieszczęścia. Dlatego część z nich już niebawem ma zostać usunięta.

Teraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów wraz z władzami miasta będą analizować wszystkie pomysły. Dopiero po ich dokładnym sprawdzeniu zmiany będą sukcesywnie wprowadzane na nasze ulice. Po przeglądzie Cieplic oraz Sobieszowa, komisja chce wziąć pod lupę inne części Jeleniej Góry. Najprawdopodobniej następne w kolejności będzie Zabobrze.

Może nasi Czytelnicy byliby w stanie pomóc w poprawie oznakowania na terenie naszego miasta. Co należy poprawić? Czekamy na Państwa pomysły w komentarzach...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group