Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7102
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa budowa lodowiska

Czwartek, 23 marca 2023, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trwa budowa lodowiska
Fot. MT
Ruszyły prace ziemne związane z budową lodowiska na terenie dawnego bazaru przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze.

Wykonawcą inwestycji jest firma „Alles Cool” Chłodnictwo, Klimatyzacja Wentylacja z Kępna. Miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 milionów złotych. Całkowity koszt zadania wynosi prawie 9 mln zł. Zakończenie prac to koniec listopada tego roku.

Obiekt będzie składał się z hali namiotowej, w której będzie znajdować się lodowisko. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza z szatniami, węzłem sanitarnym oraz pomieszczeniami dla obsługi obiektu.

Najważniejszym elementem hali będzie betonowa płyta lodowiska o powierzchni 20 x 45 m. Sporty, które będzie można uprawiać to: badminton, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka, ale również będzie rozkładany pumptrack i skatepark.  Tafla będzie mogła pomieścić od 80 do 100 osób. Hala zostanie również zaopatrzona w trybuny tymczasowe rozkładane, przewidziane dla min. 28 osób. 

Lodowisko będzie również zaopatrzone w rolowane ściany, dzięki czemu w okresie letnim będzie możliwość przewietrzenia, a w okresie jesienno-zimowym przy zamknięciu będzie utrzymywać się temperatura między -5 do +5 °C. To spowoduje, że będzie niskie zużycie energii elektrycznej, ponieważ tafla nie będzie narażona na promienie słoneczne, wiatr, deszcz czy śnieżycę.

Twoja reakcja na artykuł?

39
42%
Cieszy
12
13%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
5
5%
Złości
31
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
859
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group