Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trofea z jelenia godne powieszenia

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 13 marca 2011, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2011, 7:57
Autor: Angela
Fot. Angela
W siedzibie Nadleśnictwa Szklarska Poręba członkowie Komisji Polskiego Związku Łowieckiego w Jeleniej Górze oceniali wczoraj trofea upolowanych w minionym półroczu jeleni. Nie wszystkie były jednak powodem do dumy. Do odstrzału przeznaczone są bowiem niektóre osobniki.

Jak podkreślali myśliwi, to co można zobaczyć podczas ocen trofeów organizowanych dwa razy w roku, to ostatni etap ich pracy. Chociaż koła łowieckie kojarzą się ze strzelaniem do zwierząt, główną ich działalnością jest hodowla i dokarmianie dzikiej zwierzyny.

– Całość pieniędzy, jakie udaje nam się wygospodarować ze sprzedaży odstrzelonej zwierzyny przeznaczamy na zagospodarowanie łowisk, w tym zakup karmy, budowę paśników, zakup lizawek i udostępnianie wodopojów. Są to spore kwoty i wiele godzin naszej pracy – mówi Henryk Szczybura, z komisji oceny trofeów.

Odstrzały zwierząt odbywają się natomiast według ścisłych zasad. Każdy myśliwy przed pierwszym wyjściem na łowy przechodzi specjalny kurs i zdaje egzaminy. Po udanym polowaniu na jelenie – byki ma obowiązek dostarczenia do komisji trofeum zwierzęcia. Co roku pod ocenę do okręgowej komisji w Jeleniej Górze trafia ich około 100 sztuk.

– Jest to podsumowanie okresu polowań od sierpnia do końca lutego na samce jelenia czyli byki. W swoim zasięgu mamy około 3 tys. myśliwych z 13 kół łowieckich prowadzących swoje działania na terenie byłego województwa jeleniogórskiego. Zadaniem komisji jest stwierdzenie, czy myśliwy dokonał prawidłowego odstrzału. Robimy to na podstawie przyniesionego do nas trofeum zwierzęcia. Są pewne kryteria, według których myśliwy może polować na zwierzynę. My stwierdzamy, czy myśliwy stosuje się do tych kryteriów, czy nie. Jeśli chodzi o jelenie - byki są ustalone trzy klasy wieku i w każdej z nich jest wzorzec, do którego nie wolno strzelać, bo jest on przeznaczony do rozrodu. W przypadku odstrzału nieprawidłowego myśliwy zostaje ukarany upomnieniem, zawieszeniem na rok, a nawet cofnięciem uprawnień selekcjonerskich – tłumaczy Stanisław Gmerek, przewodniczący komisji oceny trofeów z Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze.

Jak mówi Henryk Szczybura z komisji oceny trofeów, co roku tych nieprawidłowo odstrzelonych sztuk jest coraz mniej. Myśliwi są coraz bardziej świadomi kryteriów, które nas obowiązują i starają się do nich stosować – mówi.
Pan Henryk polowaniami na dzikie zwierzęta zajmuje się od 18 roku życia. Zamiłowanie do łowiectwa przekazał też synowi. Z zawodu jest leśniczym.
- Myśliwym może być każdy, kto skończy 18 lat, odbędzie staż łowicki i zda egzamin. Do udanych łowów trzeba natomiast mieć wiedzę, sporo szczęścia, przychylność ze strony św. Huberta i dużo cierpliwości. Co ważne, trzeba być też prawym człowiekiem – mówi Henryk Szczybura.

Myśliwi wyjaśniają, że do zwierząt nie strzelają tylko dla przyjemności. Tłumaczą, że gdyby nie pozyskiwali dzikiej zwierzyny, niszczyłaby ona pola uprawne rolnikom, a lasach zalegałyby padnięte zwierzęta. – Na naszym terenie nie ma dużych drapieżników, które umożliwiałyby naturalną selekcję tych zwierząt. Myśliwi poza odstrzałem chorych i słabych osobników, poświęcają ogromną ilość swojego czasu na hodowlę tych zwierząt, ich ochronę i dokarmianie. Gdyby tego nie było, musiałoby to robić państwo – mówi Stanisław Gmerek.

Wczoraj swoje najpiękniejsze trofeum ocenie poddał m.in. Józef Hrynkiewicz z Koła Łowieckiego „Knieja” we Wrocławiu.
– Żeby upolować takiego jelenia musiałem przejść setki kilometrów i czekać wiele lat. Łowiectwem zajmuje się od 1985 roku i jest to pierwszy tak piękny okaz. Jego ustrzelenie kosztowało mnie nie tylko sporo cierpliwości, ale i pieniędzy. Musiałem bowiem dojeżdżać z Wrocławia w okolice Mirska, gdzie mam swoje łowisko – mówi.

Ryszard Wosnak jelenia pozyskał w upatrzonym przez siebie miejscu. Na swoim koncie ma on 27 trofeów byków, niektóre z nich znacznie piękniejszych, niż to, które zostało poddane ostatniej ocenie.
Prawdziwy powód do dumy miał natomiast Artur Maćkowiak ze Szklarskiej Poręby, który kurs selekcjonerski zrobił jesienią minionego roku. W swoim pierwszy sezonie ustrzelił on około 13 - 14 – letniego jelenia z niezwykłym porożem. – Łowiectwu poświęcam bardzo dużo czasu. Miałem wielkie szczęście, ale równie dużo przyjemności sprawia mi praca przy dokarmianiu zwierząt i ich ochronie. Mój ojciec jest myśliwym i to on zaszczepił we mnie tę żyłkę do łowiectwa. Razem z nim pracuję też w lesie – mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~BezStrzelny 13-03-2011 8:46
A redaktor Markoni szczelał???
~kizior 13-03-2011 9:22
Odstrzelcie sobie te puste łby a nie jelenie.
~tomekkkk 13-03-2011 9:44
barbarzyństwo
~ 13-03-2011 9:46
a czym te zwierzęta zawiniły..? myślistwo to okrótne i pozbawione sensu hobby.., chciaż słowo hobby raczej tu nie pasuje!!! zabijanie, to zawsze będzie ZŁO, i żeby jasne było!!! mięsa nie jadam...
~ 13-03-2011 9:52
Kładę palec na spust, następuje klap iglicy, kula wędruje do zwierzaka, rozrywa mięśnie, łamie łopatkę, przechodzi przez opłucną (zaczyna się krwotok), rozrywa serce; zwierz upada i uchodzi z niego życie. Rozcinam powłoki brzuszne, wyjmuję jelita, wycinam o...t, przeponę, wyciągam wątrobę, wycinam woreczek żółciowy, tchawicę, wkładam rękę głębiej i wyszarpuję serce i płuca. Największą chwałą jest upolowanie samca w okresie godowym. Trzeba wyrżnąć mu jądra i penis - czuje się zapach s...my. Zabija się też samice po godach, ogromna większość zabijanych nosi w sobie młode. Rozcina się brzuch, wyjmuje pęcherz płodowy w którym jest pięć, sześć, siedem malutkich, czasem trochę większych, pasiastych warchlaczków. Przy patroszeniu karmiących łań mleko z grzęzów (wymion) miesza się z krwią i robi się różowe. Miałem 14 lat, jeden z myśliwych sprawnymi ruchami patroszy i odciąga w zarośla zamknięte w pęcherzu płody. "Co to jest tato?" zapytałem. Usłyszałem - "Ci...". Bo o tym się nie mówi. Ni
~lidzia 13-03-2011 10:28
Myślistwo to barbarzyństwo!!! Dokarmiają zwierzęta, a potem je mordują! Czy oni mają choć trochę uczucia?
~Kacper 13-03-2011 10:48
Myśliwy=facet mający problem ze swoją męskością, starający się dowartościować
~Kacper 13-03-2011 10:53
Zresztą widać na zdjęciach jakie to paprochy
~do obrońców 13-03-2011 10:59
Pie..licie głupoty o morodowaniu zwierzątek a nie macie matoły pojęcia ile było by więcej ofiar wypadków na drogach z udziałem zwierząt gdyby nie odstrzał kontrolowany.Życzę wam matoły żeby nigdy nie wskoczyła wam "biedna sarenka" przez przednią szybę przy 100km/h.
Piipi Jelonkowa 13-03-2011 11:03
.. do - [~Lidzia] .. masz rację ! ..aż strach pomyślec ?? ..co wyrośnie z tego młodego mężczyzny ! (..patrz.zdj.nr.17)
~mysliwy 13-03-2011 11:18
znowu sie powtorze,jak nie macie pojecia o myslistwie to sie nie wypowiadajcie,a mordowanie zwierzat odbywa sie w ubojniech bydla,chlewniach i kurnikach drobiu,przykre ze nadal jestesmy tepym narodem
~ja 13-03-2011 11:25
cwaniaki z bronia niech sprobuja z golymi rekoma, zwykli mordercy
~de-de 13-03-2011 11:25
chorzy to nie ci co poluja ale ci co wypisuja takie brednie jak wyzej,zwlaszcza ten z 9.46.myslistwo to piekny sport.
~gruszka 13-03-2011 11:26
A czy mysliwi są zainteresowani dzikami ? Ostatni chodzę po lasach między Komarnem , a Dziwiszowem i regularnie napotykam na stado dzików ( około 50 szt. ) dookoła wszystko jest zniszczone : szkółka leśna, pola i uprawy rolników ( myślę że lada dzień sypną sie wnioski po odszkodowania do koła łowieckiego ) nawet mam zdjęcie tego stada żeby nie było że se wymyslam. Może myśliwi sie zainteresuja tymi szkodnikami, a nie Jeleniami !
~ed 13-03-2011 11:34
tak dokarmiają, widać było tej zimy ile saren padło z wygłodzenia. "dokarmianie" to tylko zasłona dymna żeby można było bezkarnie wyładowac swoje stresy na bezbronnej zwierzynie. gardzę każdym kto dla przyjemności krzywdzi zwierzęta
~ 13-03-2011 11:58
Dokładnie myśliwi-hobbyści zabijają dla przyjemności. Z medycznego punktu widzenia to chyba jest jednostka chorobowa? Sadyzm, psychopatia?
~do dede 13-03-2011 12:00
sport, haha, ale się uśmiałem, widać na zdjęciach jakie to byki wysportowane. Pewnie ci kóźka staje jak ten sport uprawiasz.
~ludek m 13-03-2011 12:01
ja bym im te ich łby powiesił - barany - strzelają do zwierząt brak słów - jak bym spotkał takiego w lesie to ... mialbym trofeum
~Krynia 13-03-2011 12:11
Panowie myśliwi,mamy wolność słowa i wszyscy mogą pisać .To ze wasz sport jest krwawy i ogólnie nie akceptowany nie powinno was dziwić.Pamiętam jeszcze historię z jatką jaką wasi koledzy zrobili chyba 2 lata temu przed świętami podjeżdżając ciągnikiem pod paśnik,oślepiając stado i strzelając do stojących saren.Było głośno,ale ucichło bardzo szybko.Pochwalcie się na forum,jaką karę wasi koledzy ponieśli za ten czyn i nie wyzywajcie nikogo,bo nie jesteście anonimowi.Osobiście jestem przeciwna polowaniom i zabijaniu leśnej zwierzyny.Żyj i pozwól zyć innym,czy to tak wiele.Czekam na odpowiedż.
~zet 13-03-2011 12:12
do pisarza z 9.52 czytasz to swoim dzieciom na dobranoc czy na dzień dobry.Czy nie zdajesz sobie sprawy że jelonke czytaja też dzieci,czy Twój umysł nie jest w stanie pojąć że nie każdy jest zboczony i potrzeba mu wrażeń, jakich dostarczasz.Jak już zjesz schabowego ( podejrzewam że z soi ) to resztki jedzenia nie wyrzucaj do kubła tylko wynieś do lasu. Dokarmisz nimi leśne zwierzęta a może bezpańskie psy, które gonią biedne sarenki aby coś zjeść.Posłuchaj śpiewu ptaków, pokaż dzieciom jak piekny jest świat będzie z tego lepszy pożytek niż z Twego horroru.
~ 13-03-2011 12:37
Dzieci przeczytajcie książkę "Farba znaczy krew" - Prawdziwa historia Zenona Kruczyńskiego - byłego myśliwego. Poznajcie prawdę o waszych zboczonych tatusiach myśliwych.
~Bezrobotny 13-03-2011 12:37
Ja bym tych wszystkich działaczy wypatroszył i ich skóry oraz puste czachy zamieścił dookoła ratusza w jeleniej górze.
kazimierzp 13-03-2011 13:00
Są tacy co nie lubią polowań i nimi się brzydzą, a są tacy którzy to robią. Na pewno nie robią tego z niechęci, przymusu, bo nikt ich do tego nie zmusza! Ale jeżeli te inne "prawdy" głoszone przez myśliwych są takie, jak to że stwierdzają o tym, że nie "lubią polowań" to zaczynam się zastanawiać które ich słowa są prawdziwe. Z drugiej strony chwalą się swymi porożami, pardon trofeami. Ciekawe ilu z nich będąc na polowaniach zdobywa "podwójne". W końcu kobiety też polują!;-)
~żal 13-03-2011 13:22
Ludzie weźcie się ogarnijcie!! Jeśli nie macie pojęcia o myślistwie to się w ogóle nie wypowiadajcie na ten temat!! Aż mnie trzęsie jak was czytam! Tutaj niby wszyscy tacy święci są, a jak była zima to nikt z Was nie wynosił pożywienia dla dzikich zwierząt. A myśliwy ma taki obowiązek. W każdym szanującym się kole łowieckim jeśli nie wywiąże się z takiego obowiązku to ma zakaz polowań! A co do ludzi którzy fanatycznie polują na zwierzynę to nie są myśliwi tylko kłusownicy na dodatek mięsiarze!! I nie obrażajcie myśliwych, bo nie byliście nigdy na polowaniu i nie wiecie jak to jest. W większości liczy się cała otoczka związana z polowaniem a nie pozyskiwanie zwierzyny. Na polowaniach zbiorowych rzadki kiedy pada jakieś zwierzę a myśliwi cieszą się obcowaniem z naturą i tym że mogą się raz na 2 tygodnie spotkać i pogadać! To są prawdziwi myśliwi!!
~ 13-03-2011 13:31
..ciekawe,czy ONI maja zony ?
~moim zdanie 13-03-2011 13:43
Nie rozumiem co za przyjemnośc zabijac bezbronne zwierze, patrzec jak kona, gdy jakiś fajtłapa mysliwy nie trafi. A konanie trwa.
~Jelen 13-03-2011 13:47
Obysmy doczekali czasow ze Jelenie beda polowac na mysliwych Tylko czym sie beda jelenie chwalic po ich odstrzale? chyba pustymi lbami mysliwych:)))
~Greg 13-03-2011 14:12
Ciekawe ilu z komentujących tutaj ludzi nie je szynki, jajek i w ogóle nie je mięska. Świnka na parówki sama z...ła ? Popełniła samobójstwo? Wątroba ze świnki sama wskoczyła do puszki i zrobił się pasztet? Wydaje mi się, że większość komentujących tutaj osób to hipokryci. Jecie przetworzone żarcie pozyskiwane z mięsa hodowanych w nieludzkich warunkach zwierząt. Ale jak mysliwy, raz na jakiś czas wyjdzie sobie do lasu, strzeli w jednego dzika (który sobie je żołędzie, buraki w zimie), sarnę, czy zająca, no to już jest grzech. Przestańcie się uruchamiać bo nie ma po co. Musielibyście przestać jeść większość rzeczy skoro tak was drażni zabijanie zwierząt. PS: Nie jestem myśliwym, ani nikt z mojej rodziny/znajomych. PS2: bardzo lubię parówki,szynkę, jajka i dziczyznę.
~ 13-03-2011 14:28
14:12, myślistwo "sportowe" można porównać do sytuacji gdy ktoś zostaje rzeźnikiem dla przyjemności i spotyka się ze znajomymi o podobnych upodobaniach. Podczas IIWŚ oddziały przeznaczone do najbardziej okrutnych zadań niemcy rekrutowali nie bez powodu spośród myśliwych np. SS-Sonderregiment Dirlwanger biorący udział w pacyfikacji Warszawy.
~---Greg 13-03-2011 14:50
co mają jajka do mordowania zwierząt to nie wiem.... wystarczy kupować te od kur z wolnego wybiegu a nie od kur 'klatkowych' które przez całe 'życie' nieba nie widzą...
~hitler 13-03-2011 14:59
Baranku z 14.28 Dirlewangerowców rekrutowali między innymi ze skazańców różnej maści w tym z kłusowników jako,że ci mieli doświadczenie w obchodzeniu się z bronią. Nie porównuj tych zwyrodnialców do myśliwych.
~ 13-03-2011 15:27
---do ~zet : dzieci nie tylko czytają Jelonkę ale i biegają po lesie po lekcjach. To zawsze dzięki synowi wiedziałam gdzie leżą jakieś szczątki zwierząt. Szliśmy potem razem i te, które tego wymagały najbardziej zakopywaliśmy (--z trudem ; ja -kobietka 157cm, on -dziecko z I-III kl). Dobrze że internauta z 9.52 napisał prawdę. W tym sporcie chodzi o adrenalinę wywoływaną "legalnym" okrucieństwem i zbrodnią. I to wszystko na ten temat !!!!!!
~ 13-03-2011 15:34
Klusownik to mysliwy po sluzbie.
~x 13-03-2011 15:59
lubie miesko z dziczyzny,pyszne,nie to co to świntwo ze sklepu karmione paszami, hodowanemu,zabitemu a i pewnie zjedzonemu humanitarnie
~fuszka 13-03-2011 16:05
15:27 | ~ | U mnie na ulicy leży przejechany kot,wpadnij z łopatą i załatw sprawe.
~zet 13-03-2011 16:14
ad.15.27 czy przy zakopywaniu tych resztek też opowiadalłaś krwawe horrory czy uczyłas dziecko szacunku i pokory. Ja nie usprawiedliwiam myślistwa ale tępię takie wypowiedzi o jakich pisałem bo czemu one mają slużyć.A opis jest sugestywny jakby autor co najmniej chwalił się i miał kłopoty z samym sobą.
~elo. 13-03-2011 16:34
Odezwali się wielcy obrońcy zwierząt.Nie macie nawet pojęcia co by się działo gdyby nie kontrolowano populacji zwierzyny za pomocą myśliwych.Nie przejechalibyście samochodem nawet kilometra za miastem bez dzwona z przebiegającą zwierzyną że nie wspomnę o szerzącej się wsciekliźnie i stadami dzików biegającymi po osiedlach.
Piipi Jelonkowa 13-03-2011 16:48
..do - [~Elo] .. to dlaczego ? ..myśiwi wytępili SPRAWIEDLIWEGO wilka ?? Nie przejmuj się,bo Matka Natura potrafi nawet twardego mężczyznę .. ZAMIIENIC i na .. tutaj cyt. .."W swoich młodych latach brał udział w polowaniach,ale póżniej fascynował go tylko obserwowanie przyrody i za .. ZBROBNIĘ poczytywana byłaby najmniejsza krzywda wyrządzona ptactwu na jego jeziorze" - Piłsudski we "Wspomnieniach" swojej zony Aleksandry Piłsudskiej
~mysliwy 13-03-2011 16:57
do HE,zgadzam sie i nie komentuje prostackich wypowiedzi bo szkoda mi czasu,jak ktos sie urodzil glupi to glupi umrze
~ 13-03-2011 17:27
A Piipi ma skórzany pantofelek????
~iwa 13-03-2011 18:32
jak nie macie o czyms pojecia to sie nie wypowiadajcie.a swiat bedzie wtedy napewno lepszy.
~wegetarianin 13-03-2011 18:56
ci co konsumują art. mięsne lub wędliny oczywiście barbarzyńcami nie są , najlepiej udawać głupiego , oni maja czyste sumienia zajadając schabowego
~... 13-03-2011 19:27
A o tym jak jeszcze żywą świnie do wrzątku wrzucali w ubojni żeby sierść zeszła to nikt nie wspomni!! A szyneczka ze sklepu pyszna!! Zwierzęta hodowlane giną czasem w okrutniejszy sposób niż zwierzyna leśna. Zastanówcie się więc czasem nad tym, zanim coś napiszecie obraźliwego!!!!Ale super kierowcy którzy cisną 150/h potrącą jakieś zwierzę i nawet się nie zatrzymają żeby mu pomóc a ono umiera w agonii!! I nagle znaleźli się wielcy krytykanci myślistwa!!
Piipi Jelonkowa 13-03-2011 19:41
.. sami mężczyzni ! (..patrz.zdjęcia ) ~Nie .. nadają się na mojego męża !!
Piipi Jelonkowa 13-03-2011 20:30
..do -[~Autora postu z godz.17:27] .. nie ! .. bo kupuje obecnie buciki,torebki,paseczki z .. takim oznakowaniem..
Piipi Jelonkowa 13-03-2011 20:38
.. gdzie jest wiadomo,że produkt jest z tworzywa stucznego ! Zwierzęta potrafią kochac człowieka ,a to wiem już .. NA PEWNO !
~>iwa 13-03-2011 20:39
jak nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj.
~kokuhaku 13-03-2011 23:17
znam jednego,facet jest niezłym prymitywem
~Schengen 13-03-2011 23:51
Leśnicy prowadzą gospodarkę poprzez wycinanie ale głównie poprzez sadzenie lasów - jeśli nie posadziłeś drzewa to zamilknij.... Myśliwi prowadzą gospodarkę poprzez polowania, ale głównie ochronę i dokarmianie dzikich zwierząt - jeśli nie wywiozłeś zimą do lasu beli siana lub innej karmy to zamilknij...... Nie jestem myśliwym, ale drażni mnie różowa wizja świata ludzi wychowanych na bełkocie MTV. Ilu z obruszonych "morderczą pasją", a piszących powyżej dołożyło chociaż symboliczną "złotówkę" w kwestii schroniska dla psów, ilu prowadzi (w sposób ciągły) zimowe karmniki i poidła dla ptaków....? I wreszcie ilu w ostatnim tygodniu opychało się mięskiem ? Po udanym bilansie proekologicznych wyczynów zapraszam do przemyślanych wypowiedzi....
~marchewka 14-03-2011 0:00
do - 13-03-2011 18:56 | ~wegetarianin | przestań mnie gryźć !!! to boli !!! (a jesteś pewien, że w marchewce nie ma malutkich zagryzanych przez Ciebie stworzonek....?) do Piipi - czekamy na wystawę rogów przyprawionych przez gwiazdy z podobnym IQ (przepraszam za zawężenie grupy do kilku milionów)
~maka 14-03-2011 6:33
pieprzeni mordercy-twardziele z bronią...wez swoj karabin i jedz do Iraku tam sobie postrzelaj, ale nie tam do nas tez moga strzelac-pacany i pseudo meżczyzni o charakterze tchórzliwego barana-ogarnijcie się psychopaci PS Aha Wy dokarmiacie-rada-nie dokarmiajcie i nie strzelajcie proste
~moim zdaniem 14-03-2011 7:35
Ja jadam mięso, bo natura wymaga tego ode mnie. Próbowałam przejść na wegetarianizm, ale mój organizm nie chciał tego.Zwierzatka dokarmiam, od dzieciństwa przygraniam zwierzaczki, te pokiereszowane lub porzucone. Moje dzieci też tego uczę, zwierz ma uczucia, zwierzak rozumie. Z ogromnym bólem, wyrzutami idę usypiać w ostateczności, nie dla przyjemności. Gdy wiem, że jest więcej cierpienia, niż życia. Pozwólmy dokonac selekcji naturalnej samym zwierzetom. To my wleźliśmy na ich tereny. Rozumiem, że dziki niszczą uprawy, ale zrozumcie i dziki. Gdzie mają jeść jak ich dotychczasowe stołówki zamienilismy w osiedla, domki budowane maksymalnie pod lasem czy wyspiska śmieci, bo się nie opłaca płacić za wywóz.
Piipi Jelonkowa 14-03-2011 10:36
...do - [~ Marchewka] .. tylko,ze ja nieświadomie zjadam *to zyjątko zyjące w tej marchewce,a ..myśiwy jest juz mordercą !
Piipi Jelonkowa 14-03-2011 10:40
~C.d ..a po za tym ! .."zwierzątko z którego miałam dziś kotlecik ma się całkiem dobrze Po wycięciu na żywca tegoz kotlecika zwierzątko nadal bryka" .. jestem wegetarianką
~zet 15-03-2011 9:29
Do wszystkich obrońców poszukajcie w necie akurat nowe artykuły o odszkodowaniach płaconych przez mysliwych.Koła mysliwskie padają bo nie są w stanie wypłacic szkód powodowanych przez zwierzynę , Państwo nie dokłada złotówki.Jak padnę koła łowieckie to My wszyscy a więc i Wy obrońcy zwierzątek dopłacicie budżetowi kolejny podatek. Kwoty odszkodowań w każdej idą w setki tysięcy złotych.Czy wtedy gdy będą Wam potrącać ( bo ktoś bedzie musiał za szkody zapłacić) też argumentem będą jedynie Wasze słuszne racje.Czy wówczas też będziecie widzieć tylko morderców,.............czy Wasze komentarze na pewno będą adresowane do mysliwych .......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group