Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6960
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Triumfatorzy IV edycji Łysogórek

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 14:38
Aktualizacja: 14:39
Autor: MDvR
Dziwiszów: Triumfatorzy IV edycji Łysogórek
Fot. użyczone
IV edycja popularnych w Kotlinie Jeleniogórskiej Zawodów Rowerowych „Łysogórki 2013” została przeprowadzona podczas idealnej wprost pogody w niedzielę, 25 sierpnia.

- Było dość chłodno, jak na sierpniowy dzień. Trochę wiało. Powietrze czyste, rześkie. Z miejsca, gdzie usytuowany jest start widać było wspaniałą panoramę gór i Pogórza Kaczawskiego. Na zawodach pojawiło się 50 zawodników. Stawka tym razem w dużej mierze składająca się z osób regularnie walczących o punkty w klasyfikacji "OPEN". Zaroiło się na Łysej Górze od kolarzy i kibiców… Przypominamy, że wszystkie imprezy naszego cyklu odbywają się w każdą ostatnią niedzielą letnich miesięcy. Łatwo sobie zaplanować starty na kilka lat do przodu.

Dzisiaj, podobnie jak na wszystkich naszych zawodach ścigały się dzieci, młodzież i dorośli rowerzyści. Skala trudności trasy - w zależności od wieku. Duża pętla składa się już z trudniejszych zjazdów i podjazdów w terenie. Jednak powiedzmy sobie szczerze, obecnie kolarstwo nawet w wydaniu amatorskim jest błyskotliwe, "prawie profesjonalne". Ten kto zapisuje się do zawodów, wie dokładnie co robi. Kolarze - pasjonaci traktują bardzo poważnie tę "zabawę". Ubierają się, i dosiadają lekkich maszyn, jak zawodowcy. Skutek jest taki, że ciężko już rozróżnić na trasie absolutnego amatora od kolarza z licencją. Widać to dopiero na mecie. Łysogórki to specyficzna impreza. Mogą tu startować, jak w tyglu, wszyscy. Z tą świadomością stajemy na starcie z lepszymi od siebie i… uczymy się. Przyjrzyjmy się jak przebiegała walka o zwycięstwo na trasie w masywie Łysej Góry.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Cegliński (Jelenia Góra), Julia Kołodziej (Kamienna Góra), Emil Orczyk (ASTOL MTB Racing Team), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Konrad Gut (Kwisa Lubań), Julia Gąsiorek MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Izabela Jażdżewska (MTB Lubawka), Emil Dmochowski (MTB Lubawka), Dominika Niemiec (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Krzysztof Szczotka (Żary MTB Team), Anna Duda (UKK Wiadrów), Rafał Ignaczak (Okular MTB Team), Roman Tazgan (Krzeszów) – relacjonuje zawody Michał Rażniewski.

Komplet wyników. Pozostałe informacje o Łysogórkach jak zwykle na stronie tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
509
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group