Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8135
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Trenowali na francuskiej ziemi

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 0:08
Aktualizacja: 0:12
Autor: MDvR
Świat: Trenowali na francuskiej ziemi
Fot. użyczone
Reprezentanci Polski i zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry wrócili właśnie ze zgrupowania szkoleniowego we Francji. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki pomimo przeniesienia części imprez sportowych na przyszły sezon nie zwalniają tempa i budują formę. W pierwszej połowie lipca trenowali w bawarskim Plattlingu. Przez ostatnie tygodnie realizowali cykl szkolenia nieco dalej na zachód Europy.
- Postawiliśmy na trening we Francji, bo o tej porze roku warunki do pływania są tam dość przewidywalne, a miejsca treningowe takie, jak Makinito, czy w Millau stabilne. Poza tym bardzo lubimy te miejsca ze względu na ich wyjątkowy charakter. Ciepła woda, wysokie temperatury powietrza i brak większych wahań poziomu wody w rzece dają nam możliwości spokojnego planowania i realizacji naszych treningów. Takie warunki bardzo sprzyjają przede wszystkim nauce nowych ewolucji i ich połączeń. Nie bez znaczenia jest obecnie panująca sytuacja epidemiczna. Nadal ciężko powiedzieć co się wydarzy za 2-3 miesiące, ale trenować trzeba - komentuje Tomasz Czaplicki.

Pomimo faktu odwołania lub przeniesienia imprez sportowych z pierwszej połowy sezonu już wiemy, że będziemy mieli możliwość zobaczyć naszych kajakarzy w akcji. Już 15-16 sierpnia zdobywcy Pucharu Świata wystartują we Freestyle Fest 2020 w Pradze. Będzie to pierwsza międzynarodowa impreza we Freestyle'u Kajakowym po wybuchu pandemii koronawirusa, która odbędzie się w Europie.

- Od początku sezonu czekaliśmy na moment, kiedy będziemy mogli wziąć udział w zawodach, reprezentować Polskę i Jelenią Górę. Freestyle Fest w Pradze będzie naszym pierwszym startem w tym roku, potem czekają nas kolejne imprezy i zgrupowania. Sytuacja związana z pandemią zmusiła nas do zmian w kalendarzu startów, ale mimo to staramy się trenować i być na najwyższych obrotach. Już myślimy też o przyszłorocznych mistrzostwach świata. Po starcie w mistrzostwach Polski będziemy chcieli pojechać na treningi do Wielkiej Brytanii, gdzie ma się odbyć najważniejsza impreza przyszłego sezonu - dodaje Zofia Tuła.

Liczymy na dobry występ naszych mistrzów freestyle'u kajakowego w pierwszych zawodach sezonu 2020. Freestyle Fest odbędzie się na torze kajakarstwa górskiego w Pradze, w dzielnicy Troja.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1291
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group