Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8706
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Traktorem chciał wyrwać bankomat

Piątek, 15 marca 2019, 6:10
Aktualizacja: Sobota, 16 marca 2019, 6:50
Autor: WAC
Region: Traktorem chciał wyrwać bankomat
Fot. Użyczone
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, tamtejszy sąd zastosował areszt tymczasowy wobec Grzegorza G., który 11 marca w nocy usiłował dokonać kradzieży jednego z bankomatów w Bolesławcu.

Urządzenie stało przy jednej z galerii handlowych. 39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym, a następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się, bo pasy się zerwały. Bankomat uległ jednak zniszczeniu.

Po nieudanym skoku na kasę mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami policji prowadzonym przez siebie ciągnikiem oraz pieszo, ale został zatrzymany. Znaleziono przy nim broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.

Sprawcę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tysiące złotych – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy Policji. Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa. Grzegorz G. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Jak ustalono, Grzegorz G. nie działał sam. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

7
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
12%
Smuci
2
12%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group