Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7730
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Tragiczne zderzenie autobusu z cysterną

Wtorek, 12 stycznia 2010, 8:03
Aktualizacja: 15:45
Autor: TEJO/Angela
DOLNY ŚLĄSK: Tragiczne zderzenie autobusu z cysterną
Fot. tvn 24
W nocy we Wrocławiu w świdnicki autobus jadący z Jeleniej Góry do Warszawy uderzyła cysterna. Zginęły dwie osoby, w tym kierowca autobusu. 16 osób zostało rannych. Dwóch pasażerów z Jeleniej Góry już wraca do domu. Szczegóły ustala policja.

O wypadku poinformował portal tvn24. Do wypadku doszło przed północą na ulicy Karkonoskiej w okolicy centrum handlowego Auchan, czyli na wylocie z miasta w kierunku autostrady A4. Ciężarówka rozpadła się na dwie części, autobus doszczętnie się spalił. Na miejscu zdarzenia około godziny pierwszej w nocy był Jerzy Wolski, prezes PKS w Świdnicy. Jak mówi, to dla całego zespołu PKS ogromna tragedia.

- Jak informowała policja, cysterna z syropem skrobiowym z niewyjaśnionych powodów zjechała na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej wpadła w poślizg po tym jak wjechała na pas śniegu, i zderzyła się z naszym autobusem – mówi. Zginął nasz kierowca 57 – letni mieszkaniec Świdnicy. Niezwykle uczynny i serdeczny człowiek, który pracował u nas już kilkanaście ładnych lat. Był doświadczonym kierowcą, dobrym kolegą ...tym większa strata – mówił dzisiaj załamany prezes PKS Świdnica.

Większości pasażerów autobusu udało się wyjść, zanim spłonął. Niestety w spalonym pojeździe znaleziono dwa ciała, trwa identyfikacja drugiej ofiary. Pasażerowie i kierowca cysterny zostali przewiezieni do szpitali we Wrocławiu. Część z nich z niewielkimi obrażeniami ciała na koszt PKS Świdnica została odwieziona do domów. Wśród nich jest m.in. dwójka jeleniogórzan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group