Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 5688
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tragiczne zderzenie autobusu z cysterną

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 12 stycznia 2010, 8:03
Aktualizacja: 15:45
Autor: TEJO/Angela
Fot. tvn 24
W nocy we Wrocławiu w świdnicki autobus jadący z Jeleniej Góry do Warszawy uderzyła cysterna. Zginęły dwie osoby, w tym kierowca autobusu. 16 osób zostało rannych. Dwóch pasażerów z Jeleniej Góry już wraca do domu. Szczegóły ustala policja.

O wypadku poinformował portal tvn24. Do wypadku doszło przed północą na ulicy Karkonoskiej w okolicy centrum handlowego Auchan, czyli na wylocie z miasta w kierunku autostrady A4. Ciężarówka rozpadła się na dwie części, autobus doszczętnie się spalił. Na miejscu zdarzenia około godziny pierwszej w nocy był Jerzy Wolski, prezes PKS w Świdnicy. Jak mówi, to dla całego zespołu PKS ogromna tragedia.

- Jak informowała policja, cysterna z syropem skrobiowym z niewyjaśnionych powodów zjechała na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej wpadła w poślizg po tym jak wjechała na pas śniegu, i zderzyła się z naszym autobusem – mówi. Zginął nasz kierowca 57 – letni mieszkaniec Świdnicy. Niezwykle uczynny i serdeczny człowiek, który pracował u nas już kilkanaście ładnych lat. Był doświadczonym kierowcą, dobrym kolegą ...tym większa strata – mówił dzisiaj załamany prezes PKS Świdnica.

Większości pasażerów autobusu udało się wyjść, zanim spłonął. Niestety w spalonym pojeździe znaleziono dwa ciała, trwa identyfikacja drugiej ofiary. Pasażerowie i kierowca cysterny zostali przewiezieni do szpitali we Wrocławiu. Część z nich z niewielkimi obrażeniami ciała na koszt PKS Świdnica została odwieziona do domów. Wśród nich jest m.in. dwójka jeleniogórzan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz

~ 12-01-2010 8:11
Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar :-( Smutne to bardzo, zwłaszcza,że w tym autobusie mógł jechać każdy z nas.
~Tomwoj 12-01-2010 8:22
Przód autokaru było całe zmiażdzone. Wyrazy współczucia rodzinom ofiar...............
~mr 12-01-2010 8:29
to był autobus PKS "tour" czy Pks warszawa?
~ci@cho 12-01-2010 8:35
Tutaj jest filmik z wypadku: http://www.tvn24.pl/-1,1637690,0,1,autobus-splonal--cysterna-rozbita-2nbsposoby-nie-zyja,wiadomosc.html
~Obserwator 12-01-2010 8:52
Był to autobus PKS Świdnica.
~kiero 12-01-2010 8:53
lza sie w oku kreci gdy do takich tragedii dochodzi sam jestem kieroweca autobusu w pks i wiem jaka to jest duza odpowiedzialnosc byc kierowca autobusu chwila nieuwagi i zabijasz ludzi ktorych wieziesz tylko nikt tego nie docenia do momentu wypadku wtedy cie chwalom jak nikom sie nic nie stalo albo cie zgnebia jak nie udalo sie wyjsc z tego calo znalem tego kierowce byl on z pks swidnica bardzo czesto robil ten kurs jesze przed wyjazdem znim rozmawialem bo mial ledka awriie i na zajezdni w pks jeleniej sie naprawial mowil mi ze bardzo mu sie niechce jechac ale cuz taka nasza praca wyjechal z opuznieniem a gdy by tak jechal rozkladowo teraz mozna se dybac widocznie tak to musialo byc kierowca jest jak gornik wyjezdza i nie wie czy wroci wyrazy wspolczucia smutku zalu przesylaja kierowcy z pks tour jelenia gora dla rodziny jednoczymy sie w tym nieszczesciu wieczny odpczynek tobie tadziu a swiatlosc wiekuista niwech ci swieci
~mb 12-01-2010 8:54
do mr - To był autobus PKS Świdnica Kurs Jelenia Góra - Warszawa obsługują wzajemnie PKS Tour JG i PKS Świdnica właśnie, przy czym w dni nieparzyste roku z Jeleniej Góry jeździ ten drugi.
~kmam 12-01-2010 9:09
Straszna tragedia :( Wyrazy współczucia dla rodzin i przyjaciół ofiar.
~miso 12-01-2010 9:13
autobus ze świdnicy
~ 12-01-2010 9:18
TRAGEDIA................. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA................
~jg 12-01-2010 9:21
czy to p. T.K.?
~ 12-01-2010 9:27
Wyrazy wspolczucia i wyrazy szacunku do kierowcow PKS.Szerokiej drogi i bezwypadkowej pracy, Panowie.
~DerKat 12-01-2010 9:49
kiedys czesto korzystalem wlasnie z tego kursu nocnego jelenia -warszawa,...wyrazy wspolczucia dla rodzin...
~ 12-01-2010 9:51
Kierowcy PKS Jel.Góra - Masz na kurs ortografii !!!!!
~Zdzich 12-01-2010 9:52
Czyli nie był to kurs o 21 w Jeleniej Górze ze Szklarskiej, który zawsze obsługuje PPKS Polonus Warszawa?
~vvvvv 12-01-2010 10:01
Jechałem wczoraj do Wrocławia PKSem o 22, tylko fakt że pechowy PKs jechał przez świdnice zadecydował że wybrałem inny autobus...
~ 12-01-2010 10:10
Boże,gdzie jesteś.Tyle ludzkich śmieci chodzi po ulicach,którzy nie pracują bo im się nie chce.Gnębią rodziny i sąsiadów a Ty zabierasz porządnych Ludzi.Gdzie jest sprawiedliwość???
~jgggg 12-01-2010 10:21
tyle razy człowiek jechał tym autobusem.. eh, wielka tragedia:( ciekawe, czy zmarli z JG byli...
~do 09:51 12-01-2010 10:24
komentarz bardzo nie na miejscu w obliczu takiej tragedii. Ja uwazam, ze dobrze, ze Pan kierowca sie tu zameldowal.A ty siedz cicho, jak nie masz co robic.
~ja to ja 12-01-2010 10:36
Straszna tragedia!!! Współczucie dla rodzin ofiar. :-( Nie mogę się pozbierać po tej informacji....dzień wcześniej jechałam tym autobusem do Warszawy-a zastanawiałam się czy nie jechać na następny dzień. DZIĘKUJĘ CI BOŻE!!!
~..ode mnie.. 12-01-2010 10:41
~Czy tego *kierowce-MEZCZYZNE .. sprawzono *alkomatem ?
~do 09:51 12-01-2010 10:51
MASZ MASZ MASZ????? na kurs ortografii? a TY na jaki kurs idziesz???
~do10:24 12-01-2010 11:37
Komentarz bardzo na miejscu - kiero albo pisał podczas jazdy albo, co gorsza, chroń nas boże przed takimi niedouczonymi kierowcami! Jak gość coś pisze, to niech bierze pod uwagę, że ktoś to będzie czytał!
~ 12-01-2010 11:50
wezcie sie nie cepiajcie durnie, kierowca to nie nauczyciel, musi dobrze jezdzic a nie dobrze pisac, wzne ze wyraziił swoje odczucia i kondolencje!!!!!!!!!
~ 12-01-2010 11:54
Ja też kiedyś bardzo często korzystałam z tego kursu. Wyrazy współczucia dla ofiar i ich bliskich*.
~Były kierowca PKS-J. 12-01-2010 12:34
Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku we Wrocławiu
~ 12-01-2010 12:40
serdecznie wspólczuje, w zeszłym tygodniu mój syn jechał tym autobusem. Jest to bardzo przykre.
~A.B 12-01-2010 14:09
Zmarły nie był z Jeleniej Góry ...ale jakie ma to znaczenie.... oczywiście mowa o tym drugim jechał za kierowcą wracał do domu po pobycie u m.in u mnie [*] To mój Wujek !!!
~ 12-01-2010 14:17
Zastanowcie sie co piszecie tu chodzi o wielka tragedie wielu ludzi i tych rodzin a wy nie umiecie tego uszanowac ,milo ze odezwal sie ten kierowca wy nauczcie sie kultury
~pawllak1982 12-01-2010 14:27
DO POSTU Z GODZINY 11:37 ciekawe jak ty byś głąbie wyraził swoje uczucia będąc pod wpływem takich emocji w takiej chwili człowiek nie myśli jak pisze a chce napisać jak najwiecej. Sam też jestem kierowcą autobusu i zdaję sobie sprawę jak bardzo odpowiedzialna jest to praca, brak słów w obliczu tak wielkiej tragedii. Oby drogi po których teraz będziesz jezdził kolego były zawsze szerokie i bezpieczne. Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych
~do pawllak1982 12-01-2010 14:52
Głąba to szukaj sobie w rodzinie!
~do krytykantow 12-01-2010 15:08
po co sie w takim obliczu przyczepiac do ortografii...to niewazne.Stala sie wielka tragedia. Czlowiek chcial sie "wypisac" wszystko jedno, jak tam napisal, ja mam szacunek i wspolczucie.Gowniarze przemadrzali troche wiecej szacunku do ludzi pracy.Pewnie nie macie pojecia, co to znaczy takie traumatyczne przezycie.A niech pisze, jak chce-byleby czlowiekowi ulzylo na sercu. Panie Kierowco, trzymaj sie Pan!
~kwa 12-01-2010 15:39
czy wy wiecie co dokładnie oznacza 'uszły z życiem' szanowni redaktorzy?? poprawcie
~Zdzich 12-01-2010 15:59
Ja łączę się w bólu z rodzinami ofiar i rannymi w wypadku. Jest to wielka tragedia. Świeć Panie nad duszą kierowcy i drugiej ofiary [*]. Tyle razy jeździłem do Warszawy i z powrotem autobusami warszawskiego Polonusu na szczęście zawsze szczęśliwie. W obliczu tego co się stało pomódlmy się za ofiary i rannych wypadku.
~ 12-01-2010 17:15
Obie ofiary tego przykrego zdarzenia z naszego regionu pochodziły z Piechowic.Wyrazy współczucia rodzinom ofiar tragedii[*]
~JW3 12-01-2010 17:23
Jestem pracownikiem PKS, z którego zginął kierowca autobusu. Jak Państwo możecie pisać takie rzeczy. Jeśli macie coś do powiedzenia , to spytajcie źródła - czyli ludzi pracujących w naszej firmie, oraz Policjii. Kto wie w którym momencie zginęli ludie - w tym nasz kolega- czym on zawinił, że w momencie zderzenia otworzył drzwi autobusu i krzyknął : ludzie uciekajcie!
~JW3 12-01-2010 17:25
Jestem pracownikiem PKS, z którego zginął kierowca autobusu. Jak Państwo możecie pisać takie rzeczy. Jeśli macie coś do powiedzenia , to spytajcie źródła - czyli ludzi pracujących w naszej firmie, oraz Policjii. Kto wie w którym momencie zginęli ludie - w tym nasz kolega- czym on zawinił, że w momencie zderzenia otworzył drzwi autobusu i krzyknął : ludzie uciekajcie!
~do postu z 14.52 12-01-2010 17:28
trzeba byc głąbem żeby przyczepić się do kogoś o błędy
~MAGDA 12-01-2010 17:52
Mój mąż jest kierowcą cysterny.Pracował w tej samej firmie co ten kierowca.Uwierzcie mi nie zawsze jest winny człowiek i nie musiał być pijany itp..A teraz mógł zawinić śnieg i złe warunki na drogach.Kogo winić w tym przypadku????Po prostu nieszczęśliwy wypadek!!!Wyrazy współczucia dla wszystkich i tych z autobusu i rodziny kierowcy cysterny.Uwierzcie nieważne kto jest ranny to zawsze jest trauma!!
~ 12-01-2010 17:59
WSPÓŁCZUCIA
~JW3 12-01-2010 18:18
W trakcie pisania listu, żeście mi przerwali w 'JELONKU", a ja chciałam przekazać internautom, że nasz kolega z PKS Świdnica zrobił wszystko, aby ratować tych, ktorzy z nim jechali, a sam miał tylko 2 lata do emerytury. My koledzy z pracy bardzo współczujemy jego rodzinie : TEGO NIE DA SIĘ OPISAĆ. To jest tragedia również dla pracowników PKS Świdnica - WSZYSTKICH!!! ZROZUMCIE TO !!!!!!!!!!!
~mario_krk1967 12-01-2010 18:35
Dołączam się do kondolencji :(
~uczennica 12-01-2010 18:44
jechałam dzisiaj na wycieczkę do aquaparku do wrocławia i widziałam ten autokar i cysterne-masakra.ok 15. dopiero to wszystko sciągali.ruch po prostu zablokowany.korek jak cholera ! masakra
~bomiididjd 12-01-2010 19:13
kondolencje dla rodzin:(
~HAHA 12-01-2010 19:57
TERAZ PODAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI KARNEJ SŁUZBY ODPOWIEDZIALNE ZA STAN DRÓG!!! JESLI TOZ WINY STANU DROGI!!! SZKODA ZE W POLSCE I W POLSIM ZEDZIE LICZY SE KASA A NIE LUDZKIE ZYCIE!!!:( CO BY IM ZIEMIA BYŁA LETKA!!!
~PKS JELENIA GÓRA 12-01-2010 20:09
NO WŁAŚNIE TAK TO JEST ON ZROBIŁ WSZYSTKO ZEBY RATOWAC LUDZI A ONI TYLKO SIE BALI O SIEBIE I NIKT MU NIE POMÓGŁ GŁĘBOKIE WYRAZY WSPÓLCZUCIA DLA RODZIN ZMARŁYCH I CAŁEGO PRZEDSIĘBIORSTWA PKS
~kmam 12-01-2010 20:36
Bardzo to wszystko smutne :( Żal mi i tych co zginęli, i tych co przeżyli. I rodzin i przyjaciół, i tych co opłakują zmarłych. Nie można w takich okolicznościach bezmyślnie wydawać sądów. Żywym ten wypadek będzie się śnił jeszcze wiele lat, kierowca już nigdy nie siądzie za kółkiem bez wspomnienia tragedii, a rodzina i przyjaciele?... czas da im prawo złagodzić wspomnienie tej tragedii :(
~PRACOWNIK PKS TOUR JELENIA GORA 12-01-2010 21:16
Sw. Krzysztofie ochraniaj kierowców PKS-ów i prowadż szczęśliwie po wszystkich drogach do celu !!! Boże daj wieczny odpoczynek śp. Tadeuszowi - kierowcy ze spalonego autobusu , a rodzinie pocieszenie
~ 12-01-2010 22:13
(*)
~uuuu 12-01-2010 22:32
Wniosek : TiRy na tory ! R i P.
~a123 12-01-2010 22:44
wyrazy współczucia... ktoś ładnie zaznaczył w komentarzach powyżej,że kierowca zrobił wszystko by ratować pasażerów, ale pasażerowie myśleli wyłącznie o sobie, a jemu nie pomogli... gdzie są ludzkie uczucia, pomoc dla drugiego człowieka?
~ulcia 12-01-2010 22:56
szczere kondolencje dla rodzin. Straszna tragedia. Bardzo gorace wyrazy współczucia dla kierowcy cysterny.On żyje ale z jak ciężkim obciążeniem. Warunki na drogach są straszne i nikt z Nas nie wie co może go jutro spotkać.
nico 12-01-2010 23:05
WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN... Widziałem dziś rano na żywo to co zostało po tym przykrym zdarzeniu, masakra... (*) (*) (*)
~jg 12-01-2010 23:12
Bardzo współczuję ofiarom i rodzinom poszkodowanych....to ogromna tragedia.
~a123 12-01-2010 23:21
wyrazy współczucia... ktoś ładnie zaznaczył w komentarzach powyżej,że kierowca zrobił wszystko by ratować pasażerów, ale pasażerowie myśleli wyłącznie o sobie, a jemu nie pomogli... gdzie są ludzkie uczucia, pomoc dla drugiego człowieka?
~raf kierowca 12-01-2010 23:30
jakby nie cisneli tymi tirami to by w poślizgi nie wpadali. trzeba mierzyć siły na zamiary. sam jeżdże z ludzmi za granice i widze jak panowie leca tymi kolosami z ladunkiem ponad 30 ton i maja wszystkich gdzies bo co im sie moze stac!!!!!!!!! szkoda tego kierowcy autobusu bo strasznie sie nacierpiał. (*)
~ 13-01-2010 0:26
http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/286253,zderzenie-autobusu-z-cysterna-kolo-auchan-zdjecia,id,t.html
~rr 13-01-2010 10:29
Wyrażając szacunke i podziw dla Zmarłych,w tym ś.p.kierowcy autobusu chciałbym odrzucić zarzuty wobec opuszczających autokar pasażerów.Pojazdy,jak wielokrotnie widziałem palą się błyskawicznie i sekundy decydują o zyciu lub smierci.Niefachowe próby wydostania kierowcy mogłyby spowodować niepotrzebną śmierć nieudolnego ratownika.Zauważcie,że kierowca nie krzyczał "ratujcie mnie!",lecz "uciekajcie!" ,co świadczy o tym,że doskonale zdawał sobie sprawę z tego,co napisałem.
~jarek1 13-01-2010 10:56
Na Gazecie Wrocławskiej jest artykuł że jednak pasażerowie starali się pomóc kierowcy tylko nie dali rady go wyciągnąć. Gdy kierowca zdał sobie sprawę że nie ma już dla niego ratunku krzyknął żeby go zostawić i uciekać. Wielka tragedia . Często jeżdżę z Warszawy do Wrocławia autobusem nocą, teraz już chyba nie uda mi się już spać podczas drogi. Kondolencje dla rodziny kierowcy i pasażera.
~Jeeelo 13-01-2010 13:36
Straszna tragedia, wyrazy współczucia
~pasażer PKS "Tour" Jelenia Góra 13-01-2010 13:54
Śmierć kierowcy to oczywiście wielka tragedia i to nie podlega tu dyskusji. Nie wiadomo, jak się zachowali pasażerowie, ale niestety kierowcom naszego PKS-u (i nie tylko naszego) też można wiele zarzucić. Wiele razy byłem świadkiem ich niemiłego, wręcz aroganckiego zachowania wobec pasażerów, np. w sytuacji, gdy nie mieli odliczonej gotówki na bilet (nawiasem mówiąc, obowiązkiem kierowcy jest posiadanie odpowiedniej ilości gotówki do wydania) lub chcieli się o coś zapytać kierowcy. A teraz niektórzy kierowcy PKS "Tour" mają tu pretensje, że pasażerowie nie pomogli ich koledze w potrzebie... Polecam to zdarzenie pod rozwagę wszystkim kierowcom - uprzejmość niewiele kosztuje, a nigdy nie wiadomo, czy od pasażera, na którego bezpodstawnie nakrzyczymy lub mu niegrzecznie odburkniemy, nie będzie zależeć nasze życie. Życzliwość i skłonność do pomocy obowiązują obie strony!
~do pasażera(13:54) 13-01-2010 16:09
chłopie zastanów sie co ty wogóle piszesz!!!!!!!!!! co ma jakies niemile zachowanie przy sprzedaży biletów wobec ratowania zycia!!!!!!!!!!!! wg ciebie to jak ktos jest nieuprzejmy to juz mu sie nie nalezy pomoc?????????? zycze ci spotkania wielu takich ludzi jak ty moze wtedy zrozumiesz ze piszesz bzdety. człowiek robił wszystko zeby ludzi uratować a ty piszesz ze jest niemiły i nie nalezy mu sie pomoc. a tak swoją drogą to jakby kierowca cysterny jechał przepisowo to napewno skutki tragedii byly by mniejsze!!! przeciez to nie jest amator swiezo po kursie tylko zawodowy kierowca i powinien wykazac sie wiekszym rozsadkiem
~ekj 13-01-2010 18:48
CO SIĘ STAŁO TO SIĘ NIE ODSTANIE FAKTEM JEST TO ŻE DWOJE LUDZI NIE ŻYJE A KIEROWCA CYSTERNY BĘDZIE MUSIAŁ Z TYM ŻYĆ BEZ WZGLĘDU CZY TO BYŁA JEGO WINA CZY TEŻ ZAWINIŁA NATURA-TO OSĄDZĄ BIEGLI A MY LUDZIE POMÓDLMY SIĘ ZA KIEROWCĘ KTÓRY ZGINĄ W TRAKCIE PEŁNIENIA SŁUŻBY,PASAŻERA KTÓRY WRACAŁ DO DOMU I KIEROWCĘ CYSTERNY KTÓRY JAKBY TYLKO DAŁO RADĘ COFNĄ BY CZAS DO TYŁU PANIE BOŻE MIEJ ICH WSZYSTKICH W OPIECE.
~jarek2 13-01-2010 20:33
Z relacji naocznego świadka od momentu zderzenia do zapalenia się całego autobusu minęło z 2 minuty. Wszystko błyskawicznie się potoczyło, pasażerowie w większości spali. Nie było czasu na rozsądny ratunek skoro już po 2 minutach autokar stał się pochodnią. Mam nadzieję że Bóg sprawił że kierowca szybko do niego odszedł i nie cierpiał tak jak wszyscy myślimy. Wspaniały człowiek w obliczu własnej śmierci myślał o innych żeby się ratowali. Na pewno Bóg go za to wynagrodził. Boże zaopiekuj się nim.
~ 13-01-2010 20:37
Jestem kierowcą PKS. Z.G. Składam kondolencje Rodzinie śp.Tadeusza i Rodzinie pasażera. Znałem tego kierowcę.Wspaniały kolega był.
~ 13-01-2010 22:25
mam nadzieje ze przynajmniej szybko umarł i nie cierpiał. eh a mowił jeszcze w JG ze nie chce mu sie jechac
~kriskros do pasażera 23-01-2010 8:54
Biedny głupcze po pierwsze kierowca nie musi i nie ma żadnego obowiązku mieć tyle gotówki żeby wszystkim wydawać resztę za bilet wyobraz sobie o 5 rano wszystkich pasażerów ze stówą w ręku! Po drugie kierowca to nie informacja turystyczna co prawda powinien udielać informacji dla "pasażera", ale tylko i wyłącznie na temat wykonywanego kursu a nie np; jadąc z wrocławia do świdnicy odpowiadać na pytania k...nów z którego i o której jedzie do legnicy!!! reszta bez komentarza zwykłe prostactwo.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group