Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4922
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Torowiska w zawieszeniu

Czwartek, 15 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 15 marca 2007, 8:25
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Torowiska w zawieszeniu
Fot. Arkadiusz Piekarz
Polskie Koleje Państwowe likwidują część połączeń lokalnych.

Miało być kolorowo: powrót szynobusów na trasy do Lwówka i Węglińca. Jest jak zwykle. Jak się okazuje, to tylko jedyna dobra informacja dla pasażerów PKP. Po wieściach o podwyżce cen biletów obowiązującej od początku marca na dłuższych dystansach, przewoźnik poinformował o zawieszeniu połączeń na lokalnych torowiskach.

Zmiany na niekorzyść dotyczą głównie odcinka Jelenia Góra Szklarska Poręba Jelenia Góra, na którym od 19 marca nie będzie kursował żaden skład lokalny. Z takim zamiarem koleje nosiły się na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie i zawsze w ostatniej chwili udawało się pociągi do miasta pod Szrenicą uratować. Nic nie wskazuje na to, że teraz się uda.

Na linii pozostaną połączenia międzymiastowe: normalnie będzie kursował pociąg Kamieńczyk relacji Poznań Szklarska Poręba oraz składy do Warszawy i Gdyni.

Z rozkładu znika także pociąg z Jeleniej Góry do Węglińca (odjazd 10.17), a także kilka połączeń z Wrocławia do Kudowy Zdroju, Kłodzka oraz Strzelina. W sumie 26 pociągów.

PKP tłumaczy taką decyzję deficytem w budżecie na utrzymanie lokalnych połączeń. Samorząd województwa obniżył kwotę dotacji o 9 milionów złotych. Pieniądze pierwotnie przeznaczone dla przewoźnika, trafiły na konta placówek służby zdrowia, głównie szpitali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group