Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12058
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Toksyczna pamiątka z „Celwiskozy”

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 14:05
Aktualizacja: 14:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Toksyczna pamiątka z „Celwiskozy”
Fot. Angela
Co najmniej pięć pełnych i kilkanaście w części wypełnionych beczek z kwasem szczawiowym znaleziono dzisiaj na terenie byłej Celwiskozy przy ulicy Karola Miarki. Beczki zauważył jeden z mieszkańców, który zaalarmował straż miejską i wydział zarządzania kryzysowego. Obecnie na miejscu są strażnicy, policjanci i strażacy.

Obecnie trwa usuwanie beczek ze żrącą substancją. Około pięćdziesięciu sztuk beczek ma zostać przewiezione przez straż pożarną do magazynów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, gdzie do będą składowane do chwili podjęcia decyzji o ich utylizacji.

Jak mówi Włodzimierz Belta, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, jak na razie trudno jest ustalić, ile tych beczek dokładnie jest oraz co znajduje się w każdej z nich.
– Jak na razie mamy pięć pełnych beczek z kwasem szczawiowym, który w kontakcie ze skórą człowieka może spowodować poparzenie, ale substancja ta nie stanowi zagrożenia dla środowiska – mówi naczelnik Belta.

Dotychczas nie udało się także ustalić właściciela beczek. Być może jest to pozostałość po Celwiskozie, niewykluczone jednak, że chemikalia zostały „podrzucone” niedawno. Jeśli udałoby się znaleźć sprawcę, stanąłby on przed sądem grodzkim i poniósłby poważne konsekwencje finansowe. Teren obecnie zabezpieczają strażnicy miejscy i policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group