Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6322
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: To były świetne Eko–walentynki!

Piątek, 15 lutego 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:47
Autor: Angela/AP
Jelenia Góra/Sobieszów: To były świetne Eko–walentynki!
Fot. Organiatorzy
Po raz pierwszy w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie, a po raz drugi w Jeleniej Górze święto zakochanych przybrało wyjątkową formę. Jeleniogórska Fundacja S.O.S. Codzienność z Aliną Boretą na czele, zorganizowała „Eko–walentynki”.

Dzięki tej akcji Jelenia Góra wraz z 39. miastami z całej Polski wzięła udział w wielkiej zbiórce zużytych baterii pod hasłem "Kocham recykling". Przy okazji zbiórki w szkole zorganizowano konkursy. W klasach szkoły podstawowej zwyciężyła VB , która dostarczyła aż 567 szt. baterii, indywidualnie najwięcej baterii zebrała Anetka Wojtasik. W klasach gimnazjalnych najwięcej uzbierała IIG z wynikiem 236 szt. baterii.

- Cieszy fakt , że dzieci tak poważnie podeszły do tej akcji - mówi Małgorzata Kruczkowska, wicedyrektor szkoły - i przyniosły tak dużo baterii w zamian za symboliczne lizaki serduszka. W tym roku mieliśmy mało czasu na zorganizowanie tej zbiórki, bo były ferie. W przyszłym roku zorganizujemy więcej konkursów i pogadanek – dodaje wicedyrektor szkoły.

Organizatorzy zapewniają, że nie będzie to ostatnia akcja wśród dzieci i młodzieży.

- Akcja bardzo się podobała i widzimy, że jest potrzeba organizowania większej liczby takich eko-akcji – dodają organizatorzy z Fundacji S.O.S. Codzienność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group