Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8451
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To był piękny koncert dla rodziny

Sobota, 17 maja 2014, 20:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 maja 2014, 8:06
Autor: Tomasz Taf
Jelenia Góra: To był piękny koncert dla rodziny
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj (16.05.) "Koncert dla rodziny", Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze oraz Miasto Jelenia Góra.

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry, Karpacza, Piechowic oraz Jeżowa Sudeckiego.

- Występują laureaci konkursów oraz przeglądów wokalnych, recytatorskich i tanecznych z Jeleniej Góry i okolic - mówił Maciej Cytarzyński, kierownik artystyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, współorganizator imprezy.

Koncert był dowodem na to, że Jelenia Góra ma wiele młodych talentów artystycznych. Jednym z nich jest Paulina Morek, uczennica Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, która śpiewa od sześciu lat, a jej rozwój nadzoruje Dom Kultury "Przystań Twórcza" w Cieplicach.

- Zaśpiewałam dzisiaj dwa utwory: "Okularnicy" Agnieszki Osieckiej oraz "Babę zesłał Bóg" Renaty Przemyk. Cieszę się z dzisiejszego występu, bardzo podoba mi się akustyka w tej sali – mówiła nam Paulina.

Na widowni zasiadło ponad 100 osób, wśród nich młodzież, rodzice oraz opiekunowie artystów. - Bardzo mi się podobało, a szczególne wrażenie zrobił na mnie młody wykonawca utworu "Mama wszystko wie" Piotr Marciniak – mówiła pani Teresa.

Na końcu wystąpił zespół wokalny "Paka Buziaka" działający od prawie 15 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

- Zespół "Paka Buziaka" podobał mi się najbardziej, idealne zestawienie damskich głosów, klimatyczna muzyka, było rewelacyjnie - mówiła Maja Długopolska z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group