Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6735
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To będą efektowne manewry

Piątek, 11 października 2019, 9:37
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2019, 10:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To będą efektowne manewry
Fot. Przemek Kaczałko
Już za niespełna tydzień (17 października 2019 r.) w Jeleniej Górze odbędą się polsko–czeskie manewry, w których weźmie udział po 6 służb z obu krajów. Działania przewidziano m.in. w galerii handlowej, na "błoniach", a najbardziej efektownie ma być w centrum miasta – na Placu Ratuszowym.
Szczegóły zostawimy w tajemnicy, aby zaciekawić mieszkańców tym wydarzeniem. Będzie po 6 zespołów ratownictwa medycznego ze strony polskiej i czeskiej. Będą oczywiście: Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska - zapraszamy mieszkańców, bo takie ćwiczenia nie zdarzają się często w naszym regionie - powiedział Piotr Archacki, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Celem ćwiczeń jest integracja służb i współdziałanie w sytuacji zdarzenia masowego - dzieje się to w ramach trzyletniego cyklu szkoleniowego projektu "Jak ratujecie u was?" - powiedział Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Udało nam się włączyć do projektu pogotowie z Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich i Kłodzka, czyli praktycznie całe pogranicze mamy pokryte i ratownicy mogą współpracować z partnerami z Czech - podkreślił Bartosz Bartniczak, dyrektor Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej "Novum".
Brakuje międzyrządowej umowy o służbach ratunkowych. Taką umowę mają strażacy i policja, a brakuje jej dla pogotowia ratunkowego - zwrócił uwagę Miroslav Lasak, wicedyrektor EUWT Novum, który liczy, że wspólne projekty przyczynią się do powstania takiego dokumentu.

Efektowne ćwiczenia będzie można zaobserwować na Placu Ratuszowym w czwartek (17.10) o godz. 12:00.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group