Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5630
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłoczno na spotkaniu z Rafałem Fronią

Sobota, 21 lipca 2018, 12:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2018, 6:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tłoczno na spotkaniu z Rafałem Fronią
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze nie pamięta tak wielkiego zainteresowania podczas spotkania autorskiego, z jakim mieliśmy do czynienia wczoraj (20.07), gdy gościem jeleniogórskiej biblioteki był himalaista Rafał Fronia. Sala konferencyjna "pękała w szwach", wszystkie dostępne tego dnia książki rozeszły się bardzo szybko.

Kilka tygodni temu z przyczyn losowych nie doszło do spotkania jeleniogórskiego zdobywcy światowych szczytów w MDK Muflon, więc gdy tylko nadarzyła się kolejna okazja - do Książnicy Karkonoskiej postanowiło przyjść ponad 200 osób, ale sala zmieściła około połowę z nich.

Spotkanie związane było z promocją książki „Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”. Była to też okazja do prelekcji odsłaniającej kulisy Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Po około dwugodzinnym spotkaniu uczestnicy przyznali, że czuli się jak w saunie, ale to nic w porównaniu do warunków, w jakich Rafał Fronia zmaga się najwyższymi górami świata.

Rafał Fronia to zdobywca m.in. Gaszerbruma II i Lhotse oraz uczestnik wielu innych wypraw (np. Broad Peak, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse). Jest kartografem i właścicielem Wydawnictwa PLAN. Jego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2017-2018 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników. 4 lipca, nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non, ukazała się pierwsza książka jeleniogórskiego himalaisty pt. „Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”. To szczera i autentyczna opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami.

- Przyznam, że spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale nie aż takiego. Będę się starać, aby zorganizować jeszcze jedno spotkanie w okresie wakacji, aby zadowolić tych gości, którzy dzisiaj nie mogli uczestniczyć w komfortowych warunkach - powiedziała Danuta Sawicz, dyrektorka Książnicy Karkonoskiej.

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
387
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group