Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9027
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tlenek węgla w trzech mieszkaniach

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 11:10
Aktualizacja: 11:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tlenek węgla w trzech mieszkaniach
Fot. 112
Cztery osoby podtruły się tlenkiem węgla, który pojawił się wczoraj (22.02) w trzech jeleniogórskich mieszkaniach. – Najgroźniejszy był przypadek przy ul. Wyczółkowskiego, gdzie wykryto aż 580 tzw. pipiemów tlenku węgla, a dwie półprzytomne osoby zostały zabrane do szpitala – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Do mieszkania przy ulicy Wyczółkowskiego strażacy zostali wezwani przed godziną 22.00. W lokalu był zarówno piec węglowy, jak i urządzenie gazowe do podgrzewania wody. To z nich najprawdopodobniej wydobywał się trujący gaz. Dwie osoby w ciężkim stanie zabrano do szpitala, jednej udzielono pomocy na miejscu.

Godzinę wcześniej strażaków wezwano do mieszkania przy ulicy Matejki. Tu tlenkiem węgla podtruło się dziecko. Przed przyjazdem strażaków mieszkanie przewietrzono, a mimo to wykryto w nim zabójczy tlenek węgla. Jego źródłem był najprawdopodobniej piec kaflowy.

W przypadku trzeciego zgłoszenia - około godz. 18.30 przy ulicy 1 Maja - nie było poszkodowanych.
Lokatorzy w porę wyczuli tlenek węgla, otworzyli okna i przewietrzyli mieszkanie, a dopiero później wezwali strażaków. Tu również potwierdzono obecność tlenku węgla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group