Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6909
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termalna pokusa. Kąpiele zabronione i niebezpieczne

Czwartek, 24 lutego 2011, 8:44
Aktualizacja: 12:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Termalna pokusa. Kąpiele zabronione i niebezpieczne
Fot. J. Lewicki
Od chwili rozpoczęcia badań m.in. wydajności i temteratury nowego ujęcia termalnych wód w Parku Zdrojowym, do niecek z gorącą wodą lgną ludzie: jedni moczą tylko stopy, inni rozbierają się i zanurzają całe ciało. Strażnicy miejscy i realizatorzy inwestycji ostrzegają, że taka zabawa może zakończyć się poparzeniami.

Cały teren Parku Zdrojowego obecnie ogrodzony jest wysoką siatką. Jak się jednak okazuje, nie jest ona zbyt wielką przeszkodą dla tych, w których ciekawość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

– Od grudnia minionego roku, kiedy rozpoczęły się badania nowego otworu geotermalnego i w nieckach Parku Zdrojowego pojawiła się gorąca woda, otrzymujemy zgłoszenia, że kąpią się tam ludzie. Te osoby włamują się przewracając siatkę. Problem w tym, że co jakiś czas do niecki dopuszczana jest woda o bardzo wysokiej temperaturze sięgającej kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Osoby, które wchodzą do tych niecek mogą nie zdążyć uciec przed takim dopływem i zostaną poparzone – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na całym ogrodzeniu Parku Zdrojowego oraz przy nieckach ustawione są tabliczki ostrzegające przed wchodzeniem do wody. Badania hydrologiczne, które wykonuje firma Hydropolwiert z Wrocławia prowadzone są w ramach budowy „Term Cieplickich – Dolnośląskiego Centrum Rekreacji Wodnych”. Potrwają do maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group