Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5915
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teren przy Kilińskiego dalej pusty

Wtorek, 8 kwietnia 2014, 7:37
Aktualizacja: Środa, 9 kwietnia 2014, 7:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Teren przy Kilińskiego dalej pusty
Fot. Angela
Miasto naprawi ogrodzenie terenu przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze, gdzie miała powstać Galeria Focus Park. Niestety nic więcej w najbliższym czasie się tam nie zmieni. – Cały czas czekam na wynik sporu sądowego o odebranie tego terenu i najprawdopodobniej po jego zakończeniu wystawimy ten plac na sprzedaż, a obecnie wykonamy tam zabezpieczenia – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Przypominamy, że inwestor - firma Parkridge - przez wiele lat zwodził władze miasta z realizacją inwestycji. W rzeczywistości robił niewiele. Jedynymi krokami, które zostały tam podjęte było przełożenie sieci wodnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. W 2010 roku Parkridge zleciło też podwykonawcy prowadzącemu rewitalizację kanału Młynówka wybudowanie mostku łączącego ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym.

Prace jednak stanęły, bo Parkridge nie zapłaciła za wykonaną usługę. Od połowy 2011 roku inwestor przestał odbierać telefony oraz odpisywać na korespondencję. Sprawa trafiła do sądu. Miasto domaga się od inwestora nie tylko zwrotu terenu, ale i milionowych kar. Firma natomiast żąda od Miasta zwrotu swoich kosztów.

- Zażądano od nas zwrotu poniesionych nakładów – wyjaśnia Marcin Zawiła. – My tego nie kwestionujemy, bo rzeczywiście były tam przekładane przyłącza, budowana była kanalizacja i wykonano kilka innych prac. By móc ustalić te wszystkie wzajemne roszczenia, biegli wycenili wszystkie koszty – dodał M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1154
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group