Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8714
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Teraz po indeksy

Poniedziałek, 27 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:01
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Punkty uzyskane podczas nowej matury zdecydują o przyszłości 24 tysięcy dolnośląskich uczniów.

Justyna Woźniak chce się dostać do szkoły aktorskiej. Cieszy ją, że wyniki z matury nie liczą się przy rekrutacji. Ważne, by dobrze zdać egzamin praktyczny: interpretację tekstów i sprawdzian ruchowy.
Po miesiącu czekania maturzyści poznają dziś wyniki egzaminu. Szturmem ruszą do dziekanatów.
Na uczelniach właśnie rozpoczyna się rekrutacja.

W ubiegłym roku o tej porze wiadomo było już, ilu kandydatów jest na jedno miejsce. – A dzisiaj nic nie wiemy. Trudno nam powiedzieć, ilu będzie kandydatów, z jakimi świadectwami przyjdą i jaka liczba punktów zagwarantuje przyjęcie na konkretny kierunek – tłumaczy Małgorzata Wanke-Jakubowska z Akademii Rolniczej.
Maturzyści dziś poznają wyniki, ale do 30 czerwca będą odbierać swoje świadectwa dojrzałości. Dopiero wtedy będą mogli składać dokumenty w dziekanatach.

Mieliśmy czas, żeby zastanowić się, gdzie złożyć papiery, ale bez wyników matury nie możemy podjąć żadnej decyzji. Do dzisiaj nie wiemy, czy wystarczy nam punktów, by dostać się na wymarzony kierunek. Strasznie późno są te wyniki – narzekają maturzyści.
Ci, którzy zdawali nowy egzamin, po ogłoszeniu wyników mają mniej więcej tydzień, by złożyć dokumenty w dziekanatach. – Czekamy do 8 lipca – mówi Wojciech Sokolnicki z Akademii Ekonomicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group